Ładowarka na 5V zasilana bateriami

Witam!

Ponieważ nowe telefony trzymają coraz krócej, a czasami z dala od cywilizacji nie można podłączyć ładowarki przez jakiś czas, wymyśliłem sobie, że możnaby zrobić ładowarkę z paluszków. Problem polega na tym, że zwykłe stabilizatory potrzebują napięcia wyższego na wejściu, niż wyjściu, więc dla 5V trzebaby dawać albo 6 paluszków, albo 9V baterię, a to trochę bez sensu. Na zrobienie przetwornicy step-up jestem za głupi, ale może ktoś wcześniej wpadł na taki pomysł i są gotowe rozwiązania, na

2 lub 4 paluszki? A może ktoś ma schemat przetwornicy dającej na wyjściu 5V?

Doładowywać tym chcę Nokię i kilka urządzeń, z wejściem miniUSB, wiec zakup zapasowych baterii dedykowanych mija sie z celem.

Reply to
Mateusz Mirski
Loading thread data ...

Użytkownik "Mateusz Mirski" <Bez_Spamu snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:f0iel9$92b$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

kup sobie na allegro za 20kilka zł ładowarkę do komórki, jest tam aku, korbka i latarka więc zawsze sobie możesz naładowac

Reply to
blur

Takiej nie kupuj - przedzej ci reka odpadnie niz cos naladujesz.

Natomiast sa na allegro gotowe bateryjne. I troche slonecznych.

J.

Reply to
J.F.

Witam

J.F. napisał(a) :

Potwierdzam. Kupiłem 3 takie różne badziewia. Nadają się do naładowania akumulatora na 1 rozmowę. Prędzej się zakręcisz na śmierć nim naładujesz do pełna.

Jeżeli mają na 4 szt. akumulatorków, to nie pociągną. Sprawdzałem na 2 telefonach. Być może baterie przez pewien czas uda się wykorzystać, ale nie do pełna. Stary, dobry Eryk na 4xR6 aku można był tym zasilić bezpośrednio.

Popieram nowoczesne technologie :-)

Reply to
Zbynek Ltd.

Tak swoja droga - jest pare radioodbiornikow na korbke, ktore ponoc naprawde dzialaja. Moze by stamtad dorwac pradnice ?

W zasadzie chyba jednak o bateryjkach myslimy, bo akumulatorki .. mozna kupic sobie do telefonu od razu :-)

Gorzej ze to chyba jedyne sensowne.

Sa jeszcze ogniwa cynkowo-powietrzne - zakladam ze beda troche lzejsze niz inne zrodla.

Ja czekam na ogniwa paliwowe na alkohol .. ale powatpiewam czy sie doczekam i czy bedzie jeszcze potrzeba :-) A moze by sobie zmontowac jakis termogenerator ?

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisał(a):

Znalazłem 3 na 1 paluszek, czy one wyciągają z takiej baterii wszystko do zera? Jak rozumiem nie ma sensu podłączać tego akumulatorków, bo je zniszczę zbyt głębokim rozładowaniem.

Fajne, ale budżet zbyt ograniczony.

Reply to
Mateusz Mirski

Mateusz Mirski pisze:

formatting link

Reply to
Darek R.

Ręka ręką, ale ale gdyby ładować z dynama podczas jazdy na rowerze... :-)

Reply to
Wiktor S.

przy zjazdach z gory ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Bez pedałów rower masz?

Reply to
Wiktor S.

Witam

Wiktor S. napisał(a) :

Tylko trzeba mieć dynamo w piaście. Takie kręci się cały czas nie powodując dodatkowego obciążenia. Jeździć na okrągło z włączonym zwykłym dynamem? Jak ktoś ma nadmiar energii, to czemu nie? ;-)

Reply to
Zbynek Ltd.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.