konwerter wideo->VGA

Szukam informacji jak podłączyć typowy komputerowy monitor LCD do odtwarzacza DVD czy innego źródła sygnału tv i znalazłem m.in. taki konwerter:

formatting link
Ktoś się orientuje jak to się sprawuje w praktyce, a przede wszystkim jak takie coś dopasowuje sygnał wideo do vga, czy zmienia częstotliwości odchylania, likwiduje przeplot, itd. i rzeczywiście umożliwia podłączenie zwykłego monitora vga, czy to tylko dekoder PAL z wyjściem RGB i wymaga monitora, który potrafi się synchronizować do sygnału TV? Bo w tym drugim przypadku to chyba nie jest potrzebne urządzenie za 420zł, jeśli dvd ma wyjście RGB?

Gdyby to rzeczywiście działało, to jak dużej straty jakości trzeba się spodziewać? Może jakieś inne pomysły, inny konwerter?

Paweł

Reply to
Paweł Paroń
Loading thread data ...

Paweł Paroń napisał(a):

Może to co pomoże:

formatting link

Reply to
Maksymilian Dutka

Dzięki, o czymś takim właśnie myślałem, tylko nie wiedziałem, że trzeba szukać w sklepach pod hasłem "tunery tv"

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

kumple kupil za 60 eur odtwarzacz DVD a wyjscie ma takze na VGA, czyta wszystko..takze napisy w pliku txt i pliki avi..nie wiem czy jest sens kombinowac z tunerami i konwerterami..:)

Reply to
Greg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.