JTAG ICE

hej debuguje sobie projekcik na ATMEGA i zauwazylem ze bez JTAG ICE jest to bardzo niewygodne. Nie chce kupowac oryginalnego, troche szkoda kaski i ze 2 tyg poczekalbym, a z propoxu to mi przysla po kilku dniach, co tym bardziej mnie nie rajcuje, gdyz jestem za granica. Pytanie brzmi: ma ktos sprawdzony schemat / PCB/ binarki ustrojstwa? zeby szybciutko zapuscic sobie PCB na CNC i od razu zmontowac? mam kilka schematow, kilka wersji binarek, PCB (z sieci p2p) ale nie chce rzezbic pcb po to, by sie przekonac ze ma bledy w zamian moge podeslac dokumentacje do innych interfejsow lub jakies swoje projekty (ethernet, nios, fpga, technika subnanosekundowa,analogowka) - mam tego dosyc duuzo Pozdrawiam Greg

Reply to
Greg
Loading thread data ...

Greg napisał(a):

Działa sprawdziłem:

formatting link
Pozdrawiam Krzysztof Szmurło

Reply to
Krzysztof Szmurło

Greg napisał(a):

formatting link
działa bardzo dobrze. Z drobnych modyfikacji jakie zrobiłem i które mogę z czystym sumieniem polecić to wywalenie układu resetu, a za to wyprowadzenie resetu pod przycisk, oraz dołożenie przycisku zwierającego PD3 z Vcc i modyfikacja programu bootloadera tak aby przy resecie sprawdzał stan PD3 - jak niski to skok do właściwego programu, jak wysoki (przycisk wciśnięty) to zostajemy w bootloaderze. Oszczędzi Ci to nerwów przy każdej przesiadce na nowszą wersję AvrStudio i związaną z tym aktualizacją softu.

Reply to
Darek R.

Greg napisał(a):

prosze cie bardzo, moja wersja jtaga, z dodanym _poprawnym_ pomiarem napiecia zasilania ukladu docelowego, na zlaczu _wszystkie_ sygnaly jtag (ntrst i nsrst tez, jak nie uzywasz to nie szkodzi)

formatting link
tam pliki .pcb albo odrazu pdf (skalowany 1:1 - tylko wydrukowac i termotransferowac), sa fotki gotowych pcb, jest sprawdzony bootloader, podane fusebity ktore sa wymagane zeby ruszylo... tylko wgrac bootloader, przestawic zworke, reset, wgrac soft z avr-studio i gotowe. Masz jtaga. W dodatku jest na pcb stabilizatorek 7805, jakby z ukladu niebylo jak zasilic... z Atmega 16L oraz markowym max232 (maxima) dziala przy 3.3v bez zadnego buntowania sie ;) Z max3232 schodzi nawet nizej. Oczywiscie przy 5v dziala bez problemu.

Reply to
BartekK

Dziekuje wszystkim. Schematy sa ze soba kompatybilne, zrobie poprawki do wersji mini i dzis jeszcze wyfrezuje. Pozdrawiam Greg

Reply to
Greg

JJJK napisał(a):

U mnie działa.

pzdr

Reply to
Mr Nobody
Reply to
Bogdan Gutknecht

Bogdan Gutknecht napisał(a):

Z tą stroną jest różnie - czasem działa czasem nie - nie wiem dlaczego. Jakby ktoś pilnie potrzebował mogę wysłać to co stamtąd pobrałem na priv.

Reply to
Darek R.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.