Jaki moduł LCD

Witam ,

Problem jest bardziej złożony (a może nie , oby!!). Zaznaczam , że w tej tematyce nie mam żadnego doświadczenia i z całą pewnością będę musiał trochę poczytac. Dlatego też prośba o linki na szczególową dokumentację.

Ale , do rzeczy.. Mam zamiar zaprojektowac wyświetlacz graficzny stanowiący częśc większego projektu o rozdzielczości min. 800x600 , ilośc kolorów jeszcze niewiadoma , ale załóżmy 24-bit. Monitor zakupiony gdzieś tam w sklepie , z pewnych względów odpada. Stąd pierwsze pytanie: jaki wyświetlacz proponujecie (producent , link na dokumentację techniczną)?

Teraz trzeba to pieroństwo jakoś obsłużyc. Z mojego punktu widzenia , idealna byłaby kostka , działająca w ten sposób , że na jakąś jej szynę adresową podaję adres pixla , na szynę danych jego kolor i sruu.. jakimś tam zboczem CLK to zapisuję i reszta mnie nie obchodzi. Stąd drugie pytanie: znacie takie kostki (linki na pdf'y)? Ewentualnie może byc nie kostka , ale moduł kontrolera niezbyt upierdliwego w obsłudze.

Krótko mówiąc całośc ma wyglądac tak:

[Moje urządzenie] => [Kontroler LCD] => [Display LCD]

Dzięki za pomoc ,

MH

Reply to
MH
Loading thread data ...

masz problem w zalozeniu...

[...]

Jestes aby pewien? Ile czasu masz na odswiezenie obrazu i co za CPU masz na pokladzie?

800x600x3 = 1.44MB, przy pisaniu po pixlu potrzebujesz 48 bit na komende (10b X + 10b Y + 24b kolor, zaokraglic do bajtu), czyli 3MB musisz przechlustac co klatke przez zewnetrzna magistrale... przez co ma to byc podpiete i na jak dlugim kablu?

karta VGA na ISA + monitor z wejsciem VGA tak by dzialaly, ale podejrzewam, ze blad tkwi w juz w sformulowaniu problemu...

Reply to
Marek Lewandowski

uzywam kosci Epsona SED costam ma magistrale dane/adres,i wypluwa 24 bit dane RGB na panel, oraz mozna podpiac monitor CRT... nie lepiej wziac ARMa z wbudowanym kontrolerem TFT? taki za 10$ kupisz, np AT91SAM9263

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

MH pisze:

Jaka przekątna obrazu? Jest różnica, czy chodzi Ci o 8", czy o 32". Większość wyświetlaczy LCD TFT ma bardzo przyjemną w sterowaniu (np. przez FPGA) magistralę - wystarczy wystawiać synchronicznie kolory kolejnych punktów i kilka zegarów. Można nawet takie coś popędzać bardzo wygodnie z gotowego mikrokontrolera (już tu podany ARM z serii AT91SAM9). W firmie stosujemy LCD z kontrolerem HX8309 - poguglaj w tych okolicach.

Reply to
Adam Dybkowski

A konkretnie gdzie?

częśc

Nie czytasz uważnie głównego wątka.. Na jakim kablu? Co to znaczy "przez co ma byc podpięte"? Piszę wyraźnie o kostce kontrolera LCD , a więc będzie na mojej PCB. A co do CPU , to nie jest to w tym momencie sprawa kluczowa. Będzie takie ,żeby się wyrobiło czasowo. A może wogóle go nie będzie , tylko zrobię to na jakiejś logice zaimplementowanej na FPGA.

Piszę wyraźnie w głównym wątku , że z pewnych względów monitor zewnętrzny nie wchodzi w rachubę. A to , że komputery z kartą VGA działają , to chyba wszyscy wiedzą. No i nadal nie widzę błędu w sformułowaniu problemu...

MH

Reply to
MH

Dzięki. O to właśnie mi chodziło..

MH

Reply to
MH

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.