Jak zamocować projektor do sufitu. Kt

witam trafił w moje ręce projektor epson, który wygląda jak pół mydelniczki. IDealnie pasuje mi do sufitu w pozycji "do góry nogami" Bez kombinacji typu półeczka, zwisiorek czy inne takie. normalnie posmarować klejem i docisnąć :) Wiadomo - tak nie zrobię. ale sufit mam podwieszany, ze stelażem żelaznym, można by go zamocować magnesami neodymowymi. na bank nie odpadnie, pytanie czy 3 silne magnesy neodymowe nie wpłyną negatywnie na pracę urządzenia? Ewentualnie czy są moze jakieś uchwyty, które nie będą wystawały poza obudowę. wyobrażam sobie to tak, że do sufitu element A do obudowy element B i "klik" - już się trzyma Pozdrawiam ToMasz

Reply to
ToMasz
Loading thread data ...
<cut>

uchwyty sufitowe do projektorów - tego szukaj. projektor montujesz do góry jajami i w opcjach sobie obracasz obraz

Reply to
sirapacz

ToMasz pisze:

Magnesy nie powinny mieć wpływu, lamp (poza HID) ani kineskopu w środku nie ma. Zastanawia mnie tylko jak ten sufit zniesie temperaturę powietrza wychodzącego z projektora, bo rozumiem że to jakiś zwykły projektor z lampą HID. Wszystkie fabryczne uchwyty sufitowe które widziałem odsuwają go na minimum 10cm od sufitu.

Reply to
AlexY

W moim projektorze ktory jest wielkosci malego kartonu z mydelniczkami byly zrobione gwintowane otwory do mocowania do gory nogami. Nie wiem jak i Ciebie ale moj jest tak zrobiony ze jesli jest pod sufitem to musi byc do gory nogami. Inaczej nie da sie zrobic ostrosci i wyregulowac trapezu. Nie kleil bym do projektora magnesow a o ile jest w srodku miejsce od srodka wkleil bym kawalek stalowej blachy a magnesy w tym czyms mocowanym do sufitu czy sciany. Z magnesami dobry pomysl bo nie traci sie mozliwosci odczepienia w kazdej chwili. Na magnes mam mocowana kamerke w samochodzie i sobie takie rozwiazanie chwale. I nie denerwuj sie jak czytasz co inni napisali bo oni tylko tytul przeczytali. Ewentualnie to przedstawiciele nowego spoleczenstwa i jak tekst za dlugi to na koncu czytania nie wiedza co bylo na poczatku. Co to za projektorek?

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu niedziela, 8 stycznia 2017 22:27:10 UTC+1 użytkownik AlexY napisał:

u mnie głupi switch nie chciał pracowac w polu magnesu neodymowego, tez chcialem tak go przczepic :)

b.

Reply to
Budyń

To zabezpieczenie z czasów, gdy łącza miałyt limit GB. Ludzie przykładali magnesy, aby licznik w wypożyczonym of internetodawcy switchu/routerze się nie kręcił. Zaczęto więc montować zabezpieczenia.

A przynajmniej mądrzejsza przyczyna chwilowo nie przychodzi mi do głowy:)

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

W dniu 2017-01-09 o 10:12, bartekltg pisze:

Czy nie może też wpływać negatywnie na rdzenie ferrytowe w zasilaczu? Ale tu spodziewał bym się bardziej trwałych szkód po nasyceniu rdzenia.

Reply to
t-1

W dniu 2017-01-09 o 10:02, Budyń pisze:

Może gdyby był w magnetowodzie (nawet płaska blacha) umieszczony magnes to by działał.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Może transformator eth. się zbuntował :)

Adam

Reply to
Adam Górski

Też bym tak obstawiał.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Rzep?

Reply to
Grzexs

Budyń pisze: [..]

Ale tam masz transformatory na każdym porcie.

Reply to
AlexY

W dniu 08.01.2017 22:03, ToMasz pisze:

Takie wymagania spełnia uchwyt Vogels EPC 6545.

Reply to
collie

Mozesz wytlumaczyc co Cie sklonilo do polecenia uchwytu dwa razy wiekszego od projektora?

Reply to
Zenek Kapelinder

A trafa na portach eth??

Reply to
Marek

W dniu 10.01.2017 o 00:10, Zenek Kapelinder pisze:

daj spokój. jak nic nie znajdę, to właśnie sobie taki uchwyt zrobię. znaczy otwór w kształcie koniczynki w suficie, plus stopa koniczynka wystajca z projektora. wetknę, przekręce i spokój

ToMasz

Reply to
ToMasz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.