indukcyjnosc dlawika do flybacka - jaki liczyc?

Dec 04, 2004 3 Replies

Kiedys ktos zapodawal na grupie wzorek, jednak nie moge sie doszukac w archeo... jak liczy sie indukcyjnosc dlawika dla przetwornicy flyback?czy przy napieciu symetrycznym lepiej nawicac na jednym toroidzie, czy wsio radna?



pozdrawiam Artur



Nie umiesz w archeo :-)

Zakladajac ze chcesz cos typu transformator w "discontinous mode" .. to masz prad szczytowy 4x wiekszy niz sredni, narosly w pol zalozonego okresu. A U=L*di/dt czyli L=1/8*U*T/Isr = U/(8*f*Isr)

Jesli ma byc zapas regulacji to L zazwyczaj musi byc .. mniejsze.

A najlepiej

formatting link
Przy czym .. indukcyjnosc we flybacku to najmniej istotna - zacznij od energii w rdzeniu.

Najlepiej wyjsciowe bifilarnie. Ale .. jak to bylo dyskutowane doglebnie w tym tygodniu - toroidy sie raczej kiepsko nadaja - chyba ze masz specjalny rdzen do flybackow, albo potrafisz szczeline wypilowac :-)

J.

dI = U*t/L ? ;-P

formatting link

Albo dławik albo flyback. Bo dla flybacka liczy się raczej transformator a nie dławik...

Nawijanie transformatora dla flybacka na toroidzie to niezbyt szczęśliwy pomysł... Proszkowy będzie się grzał a na ferrytowym sensownej mocy nie uzyskasz.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required