HDMI -> Pendrive

Irokez snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Jak sprawdzi typ nośnika i co zrobi z dyskiem SSD?

Najprawdopodobniej wydaje komendę SCSI INQUIRY i sprawdza bit RMB (Removable Media). Dla pendrive'a będzie 1, dla dysku będzie 0.

Reply to
Grzegorz Niemirowski
Loading thread data ...

W dniu 2020-04-04 o 23:15, snipped-for-privacy@konto.pl pisze:

Mój Samsung też nagrywa tylko w sobie znanym formacie, pliki najprawdopodobniej są zaszyfrowane.

Tu po prostu chodzi o kasę, z licencji. Netia czy inny dostawca treści wideo nie może po prostu pozwolić klientowi na nagrywanie strumienia TV wprost do mpega. Musi do zaszyfrowac, kluczem tylko z danego urządzenia, bo taki jest wymóg licencji na rozpowszechnianie strumienia danej stacji TV. Żeby to za łatwo nie znalazło sie na YT czy innym medium do oglądania filmów. Co więcej zabierając sobie taki dekoder Netii na wakacje do np Grecji też nie pooglądasz nic. Licencja jest na nadawanie danej stacji w danym kraju. Tylko z Polski się da, z dowolnego operatora internetu (przynajmniej kiedyś, może teraz zrobili ACLe na swoje IP) Dlatego niektórzy kombinują z VPNem na hameryykańskie IP, żeby Netflixa wersja USA pooglądać, ale łatwo bana za to można dostać.

Dawno temu miałem zewnętrzny dekoder DVB-T, który zrzucał strumień do czystego mpega, nawet na pendrive. Byłem tym dość zdziwiony, nie sądziłem, że ktoś jest na tyle bogaty, żeby opłacić wszystkie przegrane sprawy sądowe. Dekoder dość szybko poszedł z dymem, przypadek? ;)

Reply to
viktorius

W dniu 2020-04-04 o 22:31, Czarek pisze:

To taki dupochron dla producenta sprzętu. Zwykły pendrive za długo takiego ciągłego orania timeshiftem nie wytrzyma. Masz w instrukcji obostrzenia, żeby nie było płaczu, że TV ci zajechał flasha na pendrive. Co innego dysk HDD talerzowy, on wytrzyma ciągły zapis. Z dyskami SSD to różnie bywa, np. mojej księgowej padł po 10 miesiącach Goodram CL100. Stała na nim jakaś baza jej programu księgowego "bo jest szybciej". Na szczęście miała backup, a ja kupiłem jej Samsunga 860PRO, bo ma dużo TBW ;)

Reply to
viktorius

Użytkownik "viktorius" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:r6jre4$2sv$1$ snipped-for-privacy@news.chmurka.net... W dniu 2020-04-04 o 22:31, Czarek pisze:

A jak podlaczysz "dysk SSD"

Ale to chyba troche za szybko padl ...

J.

Reply to
J.F.

J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Znacznie lepiej, bo dysk SSD to nie jest tylko "pendrive w większej obudowie". Pendrive to z reguły przypadkowe tanie kości pamięci. W dysku SSD masz już tymczasem kości lepszej jakości, do wyboru SLC, TLC, MLC, 3D NAND. Gdy dysk musi znosić wielokrotne nadpisywanie, możesz wybrać MLC. Ponadto w dysku jest kontroler dbający o równomierne zużycie komórek i wyszukujący błędy.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Pan Grzegorz Niemirowski wierzy, że:

Różnie to w życiu bywa:

formatting link

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "Grzegorz Niemirowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5e8dc92e$0$548$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Ale wykonczy szybko, czy wykryje, ze to jest SSD ?

P.S. z punktu widzenia USB - jest roznica miedzy "zewnetrznym dyskiem", a pendrive ?

A na pendrive nie ma ?

J.

Reply to
J.F.

J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Co miałby zrobić po wykryciu SSD? Też pytanie jak miałby to wykryć. Jak się podebnie dobry, markowy dysk, najlepiej MLC, to nie wykończy. To sprawa dysku żeby nie dać się zajechać.

Pisałem w poście obok: z punktu widzenia USB nie ma różnicy, ale można wydać odpowiednią komendę SCSI.

Na pewno nie tak zaawansowany.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Użytkownik "Grzegorz Niemirowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5e8dda8e$0$537$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Wylaczyc timeshift.

Kazdy sie da zajechac, i to w miare szybko. Ile tam obecne wytrzymuja - 10 tys zapisow ?

Hm, a moze i nie ... strumien na program ile ma - 500KB/s ?

1.8GB/h, 15GB/8h, 5000 GB/rok ... to ledwie 20 razy dysk 256GB zapisze w rok.

J.

Reply to
J.F.

Wcale nie przypadkiem, dnia Wed, 8 Apr 2020 16:55:43 +0200 doszła do mnie wiadomość <5e8de5f1$0$545$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> od "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> :

Dla dysku SSD nic to nie da.

1000 lub mniej(MLC >=3000).

To co wyliczyłeś razy WA(write amplification we współczesnych dyskach to więcej niż 2, średnio 3-5 a nawet więcej, jeśli z jakiego powodu nie działa TRIM, co jest pewne w przypadku śmieciowych mostków USB/Sata i popsutych systemów operacyjnych).

Reply to
Olaf Frikiov Skiorvensen

Nie wiem skąd takie dane bierzesz. Planar slc ma ok 100000 (P/E) na pojedynczą komórkę.

Reply to
Marek

Wcale nie przypadkiem, dnia Wed, 08 Apr 2020 21:02:30 +0200 doszła do mnie wiadomość snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> od Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com :

SLC może tyle mieć, ale nic o SLC nie pisałem(w domowych zastosowaniach to margines, chyba nawet droższy niż Optane, który jest wiele szybszy i 1000x trwalszy). Po drodze jest jeszcze pSLC. Teraz bardziej liczy się okres gwarancji i DWPD(Drive Write Per Day). QLC startują, a na horyzoncie mamy PLC(penta, 5 bit per cell, nie mylić ze sterownikami PLC), ale to raczej do archiwizacji danych.

Reply to
Olaf Frikiov Skiorvensen

Ale po co optane? Podobny absurd jak sshd. Kernel ma wbudowane buforowanie w _całym_ wolnym ramie najczęściej używanych bloków VFS. W ogromnej większości przypadków (i circa od prawie 30 lat) jest to wystrczajace i genialne w swojej prostocie. Jak ktoś uparcie chce jeszcze więcej może sobie założyć 2TB ram:

formatting link

Reply to
Marek

Wcale nie przypadkiem, dnia Thu, 09 Apr 2020 01:44:46 +0200 doszła do mnie wiadomość snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> od Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com :

I tu bym się nie zgodził. Optane, przy zapisach małych bloków kosi konkurencję, trwałością i okresem przechowywania danych też zostawia wszystkie inne technologie w tyle. SSHD są zbyt drogie, ale swoje zalety mają(oczywiście mam na myśli te SSHD, których obsługa nie wymaga sterowników w systemie operacyjnym, reszta to imho szajs).

Ja się nie wypowiadam na temat tego, co robią systemy ze swoją wolną pamięcią. Interesują mnie różnice między technologiami, a tu widać wyraźnie przewagę Optane(memrystor). Chwilowo Intel trzyma Optane pod butem.

Reply to
Olaf Frikiov Skiorvensen

Ale ten produkt jest jak komunizm, który "dzielnie walczy i wygrywa z problemami niestniejqcymi w innych systemach". Zupełnie zbędny.

Reply to
Marek

Wcale nie przypadkiem, dnia Thu, 09 Apr 2020 08:43:16 +0200 doszła do mnie wiadomość snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> od Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com :

Zaletą jest stosunkowo prosty kontroler(brakn GC), więc to nie tak, jak z tym komunizmem. No ale co kto woli, to jego sprawa.

Reply to
Olaf Frikiov Skiorvensen

Żaden prosty czy nawet skomplikowany buforujący kontroler IO nie będzie szybszy od interfejsu cpu-ram i bufora w ram. Nawet narzut w koniecznej warstwa logicznej leżącej nad tym (IO elevator/scheduler) nie jest w stanie zredukować transferu do tak niskiego poziomu jakie dają wynalazki tego typu. Ale mistrzowie marketingu Intela sprzedadzą wszystko.

Reply to
Marek

Wcale nie przypadkiem, dnia Thu, 09 Apr 2020 10:40:31 +0200 doszła do mnie wiadomość snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> od Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com :

Zawsze można zastosować pendrajwy na kościach pSLC. Będzie taniej i bez bełkotu marketingowego.

Reply to
Olaf Frikiov Skiorvensen

W dniu 2020-04-05 o 17:36, Adam pisze:

Tyle że nagrywanie w TV to tylko z anteny, tak mam w panasonicu, aby to obejść wystarczy byle dekoder DVBT np wiva, tam nagrywanie jest niekodowane na usb i można sobie na kompa przegrać.

Reply to
Janusz

W dniu 2020-04-07 o 15:45, viktorius pisze:

Chińskie dekodery dvbt mają to w głebokim poważaniu i nagrywają na pena niezakodowane, np wiva, wiem bo mam.

Reply to
Janusz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.