Goły UART w SAM7 @ 1M

Witam.

Pi razy dzwi mam do przesłania między dwoma SAM7 strumień 1Mbita/s. Jeden z SAM7 robi jako sterownik wyświetlacza+RAM LCD, drugi wysyła pełną ramkę bufora w pętli. Połaczenie pomiedzy powinno być maksymalnie uproszczone i zastanawiam się, czy przy 1M da rade uzyskać kilkanascie cm gołego UARTu (połaczenie wprost, bez zadnych buforów). Ma ktoś doświadczenia? Sytuacje pogarsza nieco fakt, że kabelek od danych bedzie leciał równolegle do kabla zasilającego ten LCD (a tam przetwornica

3.3->podświetlenie).
Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Czy zamierzasz użyć sygnałów RTS/CTS ?

Paweł

Reply to
Paweł

Nie. Tylko jeden kierunek na jednym drucie TX->RX.

Reply to
Sebastian Biały

W przypadku sprzętowej kontroli linia TxD nie jest cały czas wyjściem co może powodować problemy. Jeśli jednak nie użyjesz tego trybu to wszystko powinno działać. Zawsze jednak mogą pojawić się jakieś problemy związane z pojemnością i indukcyjnością kabla. Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne.

Paweł

Reply to
Paweł

Nie wiem na ile odporny jest UART w SAM7. W przypadku AVR taka prędkośc działała mi na odcinku 1m bez zająkniecia. Jednak im dalej bawie się SAM& tym bardziej mam wrażenie większej delikatności tego procesora :/

Reply to
Sebastian Biały

Na mnie wrażenie zrobiła errata do tego procesora. W zasadzie trudno jest coś zrobić aby nie natrafić na jakiś poważny błąd.

Paweł

Reply to
Paweł

Ale tanie są i akuratnie mi pasują. Dlatego wolałbym bez poważnego powodu nie zmieniać, choć LPCxxx wydają się być też rozsądne.

Reply to
Sebastian Biały

Z równie bogatą erratą ;)... używałem LPC2364, Revision B i nie było tak źle, ale miałem dostęp do płytki testowej, która miała parę miesięcy, no i zawierała wersję "0" procesorka... i tam to też ciężko było znaleźć coś, do czego nie było erraty ;)...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Sebastian Biały pisze:

Pójdzie bez problemu. Ja przesyłałem między dwoma ARMami na podobnej odległości 6 Mbps (tylko TX, RX i masa) i też śmigało pięknie. Mimo to jeżeli masz jakiekolwiek obawy o stabilność transferu, połącz procki również sygnałem zegara (tryb USART). Niech jeden z nich będzie masterem (generuje zegar transmisji) a drugi slave'm. Reszta jak w zwykłym uarcie.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.