UART w ATMEGA8...

Witam!

Mecze sie juz 3 dzien - chce odpalic UART na ATMEDZE 8 i jestesm widocznie strasznie lewy bo mnie nie wychodzi :( Gogglam, znajduje provuje i kicha :/ Dodam, ze dopiero przesiadam sie z asemblera na GCC, wiec z tego cale te problemy. Probowalem nawet kod z noty katalogowej ATMELA i nadal dupa... W AVRStudio 4 ciagle wyskakuja mi jakies bledy podczas kompilacji... nie wiem czy to wina zlych bibliotek czy cos... Dlatego moja prosba - wielu z AVRowcow ma w swoich projektach UART, wiec maja dzialajacy kod - prosilbym o podeslanie na priva jakiegos krotkiego programiku inicjalizujacego, wysylajacego i odbierajacego jakies dane z UARTu (chodzi mi o kod + wszystkie pliki naglowkowe itp. potrzebne do odpalenia). Moze poprostu w ten sposob dojde do tego co robie zle... bo najelpeij uczy mi sie czytajac kody madrzejszych ludzi ;)

Wiem, ze to nietypowa prosba - ale rece mnie juz opadaja zeby sie meczyc z tak prostymi rzeczami :]

Pozdrawiam, Bartek

Reply to
Bartek
Loading thread data ...

Bartek napisał(a):

Witam

Poszło na prv.

Reply to
Piotr

Użytkownik Konrad napisał:

Jak się ma w GCC gotowe biblioteki, to w moim przypadku wystarczy: InitRS(9600,8,0); Rx(&bufor, sizeof(bufor)); Tx(&bufor, sizeof(bufor));

;-)

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Bartek napisał(a):

Jak zaczynasz programowanie w C, to nie uzywaj specjalnych bibliotek tylko klep wszystko recznie (tak na poczatku).

W zupelnosci wystarcza

#include <avr/io.h>

#include <avr/interrupt.h>

Jak juz transmisja ruszy, to baw sie w inne biblioteki.

Reply to
ARW

Użytkownik Bartek napisał:

Przepraszam, to był mały żart. Oczywiście używam własnych bibliotek. W Bascomie jest o tyle łatwiej, że ktoś napisał je za Ciebie, ale jeśli chcesz zrobić coś więcej niż proste wysłanie/odebranie bajtu to i tak czeka Cię klepanie własnych bibliotek lub procedur. Na sieci jest mnóstwo przykładów bibliotek avrgcc do obsługi uart-a. Wystarczy zajrzeć do pdf-a ATmega8. Są tam przykłady wysłania i odebrania bajtu w C.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Ja na ten przykład korzystałem na początku z procedur opracowanych przez Petera Fleury.

A propos niedziałania: stawiam na nieprzestawiony generator z RC na zewnt. kwarc :)

Pozdrawiam Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz

Użytkownik Marcin Stanisz napisał:

No jest tu spore prawdopodobieństwo takiej sytuacji. Autor wątku nie napisał na czym polega owo niedziałanie. Czy nie może dogadać się przez uart-a np z PC-tem, czy z nogi TX poprostu nic nie wychodzi.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.