FTDI i RTS CTS AVR gcc

Loading thread data ...

Krzysztof napisał(a):

To nie tak. Najpierw przeczytaj o funkcji tych pinów, potem je obadaj na normalnym COMie pecetowym, a potem dopiero przenieś się w świat FTDI. Sprzętowe sterowanie przepływem jest potrzebne, aby w przypadku zapchania się bufora odbiornika UARTu można było wystawić informację nadawcy, aby zaprzestał nadawania aż do [choćby częściowego] opróżnienia bufora odbiornika. Jedna linia steruje jednym kierunkiem transmisji, a druga transmisją w drugą stronę. Komputer wystawia sygnał RTS i odbiera sygnał CTS. Bez sprzętowego wsparcia po stronie UARTu dużo nie zdziałasz, na nic się nie przyda sterowanie przepływem gdy procesor lub UART samoistnie nie wystawi sygnału żądania zatrzymania transmisji. Inna sprawa, że przeciętny pecet zwykle po takim żądaniu wysłać jeszcze potrafi kilka bajtów zanim się na prawdę zatrzyma. Dlatego warto mieć duże FIFO mimo wszystko.

Reply to
Adam Dybkowski

obawiam sie ze nie - microsoftowe programy z upodobaniem ustawia RTS w stan aktywny ["wysoki" +12V] raz na poczatku pracy.

J.

Reply to
J.F.

Fri, 17 Feb 2006 15:29:54 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Krzysztof" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Sposobów handshakingu sprzętowego jest kilka, nie każdy program terminalowy obsługuje wszystkie, a już chyba żaden nie obsługuje np. obydwu (?) rodzajów handshakingu RTS/CTS (zamienione funkcje obu linii). Więcej szczegółów w hałcie ;-):

formatting link
skąd wiesz czy kiedy ustawisz na "sprzęt" to masz handshaking RTS/CTS czy może DTR/DSR ?

Użyć programu który daje userowi jasno do zrozumienia które linie będą używane.

Reply to
BLE_Maciek

BLE_Maciek napisał(a):

A ktoś jeszcze używa DTR/DSR? Sprzętowe sterowanie przepływem to standardowo RTS/CTS. Modemy na przykład używają sygnału DTR do całkiem innych celów (po jego zmianie mogą się m.in. rozłączyć albo przejść do trybu rozkazów, zależnie od ustawienia). Wiele kabelków RS232 z gniazdem

8-pinowym RJ45 ma wyciętą linię DSR (jakoś trzeba było te 9 linii złącza DB9 spakować w 8 linii złącza RJ45, inne modemowe sygnały typu RING albo CD są ważniejsze).
Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.