czy jest taki optotriak...

Loading thread data ...

No to sie zdecyduj, czy chcesz sterowac napieciem (300V), czy pradem (2A). Prawie kazy optotriak i transoptor ma po jednej stronie zwykla diode swiecaca i do takiego sterowania musisz sie dopasowac.

Reply to
Adam Dybkowski

nuclear snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

No to mozesz miec problem - zaden transoptor nie jest przystosowany do takiego pradu (optotriak w zasadzie tez - optotriak sluzy w zasadzie do sterowania traikiem). A triaki maja ta wredna cech ze nie potrafia wylaczyc pradu (w typowych zastosowaniach wylacz sie sam kiedy prad roboczy przechodzi przez zero) - jesli napiecie nie jest przemienne mozesz miec problemy z wylaczniem raz wlaczonego urzadzenia. Podaj wiecej szczegolow - jaki dokladnie jest to napiecie, jakie wymagania co do sterowania (szybkosc, czestosc przelacznia itp.) od tego zalezy rodzaj potrzebnego elementu - bez szczegolow mozna zaproponowac przekaznik lub tranzystor. GRG

Reply to
Grzegorz Domagala

nuclear snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Transoptora :) Paramtery BU208 zdaja sie byc wystarczajace - tylko jak wyliczyles ten 1.2A ? Jak rozumiem chcesz odpinac zasilanie kondensatorow glownych na czas blysku, tyl ze potem bedziesz mial dosc znaczny prad ladowania kondensatorow - niemal na pewno kilkanascie-kilkadziesiat razy wiekszy od sredniego.... Tranzystory tego nie lubia... Lepszy bylby tutaj tyrystor zalacznay po blysku, wylaczajacy sie samoczynnie po naladowaniu kondensatora - trzeba tylko zadbac zeby kolejny blysk nie zostal wyzwolony za wczesnie - bo ze stroboskowpu zrobi sie lampa lukowa :)) GRG

Reply to
Grzegorz Domagala

On Behalf Of nuclear

Tylko pamiętaj o kolejności ! Najpierw sygnał na optotriaka do wyłączenia stroboskopu, a dopiero później sygnał do wyzwolenia błysku ;-)

pzdr Artur

Reply to
ziel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.