Czajnik bezprzewodowy

Loading thread data ...
Reply to
invalid unparseable

Poczekaj aż płytka trochę kamieniem obrośnie - wyciszy się.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

kup przewodowy ;-)

co da debil wymyslil pojecie "czajnik bezprzewodowy" woda sie dzieki indukcji/pradom wirowym gotuje?

btw, nie mialem doczynienia z takim czajnikiem plytkowym jak dziala, jest tam w srodku plyta, w ktorej wtopiona jest grzalka? moze trzeba cos dokrecic, albo od spodu wpuscic jakiegos kleju, ktory twardnieje i jest odporny na te sto pare stopni

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki
Reply to
invalid unparseable

Możliwe, przecież większa powierzchnia.

Kiedyś gdzieś znalazłem wytłumaczenie szumu gotującej się wody. Dźwięk powstaje w momencie zniknięcia bąbla pary. Bąbel powstaje przy dnie gdzie gorąco jest, idzie w górę w chłodniejszą wodę przez co para skrapla się z powrotem aż do całkowitego kolapsu takiego bąbla.

A w momencie zagotowania się jest ciszej bo bąble dolatują do samej powierzchni (nie skraplają się) i tam pękaja już znacnie ciszej.

Także większa głośność może wynikać też np. z większej różnicy temperatur poszczególnych warstw wody. Wydaje mi się że jak jest grzałka w środku to mieszanie konwekcyjne jest silniejsze niż przy równomiernym podgrzewaniu dna.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki
[...]

Nowy czajnik z czystą grzałką 'klasyczną' też strasznie hałasuje. Hałas się ucisza po osadzeniu się kamienia na grzałce. Na płytce kamień osadza się znacznie wolniej - nie mam pojęcia, dlaczego - ale tak jest.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Witam proponuje podlozenie czegos pod podstawke czajnika np filcu przed zakupem filcu mozna sprawdzic czy podlozenie recznika lub scierki cos daje powinno zredukowac halas pozdrawiam

Reply to
jurij

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.