Chcialem sie pochwalic :]

Jakis czas temu "wspolnie" z grupowiczami montowalem licznik predkosci i kilometrow oparty o 89S8252 i wyswietlacz graficzny na KS108 do samochodu. Po zmontowaniu mialem klopoty ze zwisami przy rozruchu etc. ostatnia modyfikacja to dodanie diody 1N4001 przed stabilizatorem. Obecnie uklad dziala bezblednie od tygodnia w aucie w roznych warunkach. Zostal juz zamontowany na desce rozdzielczej zastepujac stary mechaniczny :). Dzis rano slonce przypieklo go dosc mocno :) ale wybudzil sie z power down bez blednie. Mysle ze moge uznac swoj pierwszy projekt na 8252 za zakonczony.

Reply to
angel
Loading thread data ...

Odpowiem wiec grupowo :), zdjecia moge zrobic juz wmontowanego w deske. Diode dalem po to jak sie okazalo napiecie podczas rozruchu w instalacji spadalo do ok. 8V co powodowalo rozladowanie kondensatora przed stabilizatorem oraz generalnie rozruch wplywal na stabilnosc ukladu. Po dodaniu diody problem z zawieszaniem sie przy rozruchu zniknal, pewnie chwilowe wachania nie byly kompensowane przez kondensator ktory rozladowywal sie do rozrusznika. Uklad generalnie mierzy predkosc prezentujac ja okazale na graficznym lcd posiada 2 liczniki kilometrow, jeden miedzy tankowaniami drugi staly. LCD posiada podswietlanie led ktore zalacza sie razem ze swiatlami :) i ma regulowane natezenie pokretlem od natezenia regulacji oswietlenia w kabinie. Staralem sie maksymalnie zgrac go z autem :). Samochod to Mazda MX-3, teraz juz wiem ze przetwornika drogi dostaje 7 impulsow na metr :)

Pozdrawiam, Mariusz.

Reply to
angel

Kurcze ten ma rok dopiero... moze to cos z rozrusznikiem ?

Mario.

Reply to
angel

Użytkownik angel napisał:

chetnie zobacze, koncze to samo na 89C2051

mam podobnie i tak samo rozwiazalem ten problem :)

[...]

wlasnie przerabiam taksowkarski przetwornik zakladany na linke bo przy wolnej jezdzie daje 5/m a przy szybkiej 2-3, stara myszka microsoftu ofiarowala swoje organy na przeszczepy :) (obym nie musial nigdzie klikac na start)

Reply to
AlexY

Użytkownik Pablo C napisał:

nic nie pisalem ze to hallotron, jeszcze go nie rozebralem bo obudowa jest tak skorodowana ze nie moge odkrecic, do czujnika ida 2 przewody i na oko jest to zwykly kontaktron. a sygnal z czujnika w chwili obecnej napedza timer T1 sprzetowo a ten po zliczeniu 5 impulsow generuje przerwanie o najwyzszym priorytecie ktorego obsluga trwa 75 cykli co przy 24MHz daje 37,5us, przy 5imp/m wyszlo mi z tego 5,3 km/s (19200km/h) jako ze moj pojazd ma problemy z uzyskaniem 100km/h stawiam na starosc przetwornika, moze magnes oslabl

Reply to
AlexY

Użytkownik AlexY napisał: [..]

oczywiscie pokickalem, predkosc nalezy zwiekszyc 5-krotnie bo co piaty impuls wywopluje procedure sprzedam to nasa do promow kosmicznych ;)

Reply to
AlexY

Po co? Taki spadek napięcia w instlacji to normalny objaw.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik Pablo C napisał:

linka tak sie kreci ale z samego czujnika mam 5/obrot

obliczanie predkosci mi jeszcze nie dziala, zrealizowane jest tak ze T0 liczy cykle maszynowe w trakcie pokonywania 1m drogi, na razie liczy tylko kilometry (i to zle) ale zwalcze gada

Reply to
AlexY

Podczas rozruchu - normalka.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

A jakiego uzywasz uC ?

Moj ma wspaniala opcje Timer 2, moge odczytac jego wartosc bez jego zatrzymania przez bufor, unikam wiec jakich kolwiek bledow pomiaru po stronie programowej.

Mario

Reply to
angel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.