busybox i init

Reply to
identyfikator: 20040501
Loading thread data ...

Spinacz biurowy, identyfikator: 20040501 snipped-for-privacy@onet.eu!

Generalnie to nie ta grupa. Spytaj na pl.comp.os.linux.

init to zwykły program, nie różni się od innym niczym oprócz tego, że jest uruchamiany jako pierwszy w systemie i jego nazwa musi być w określonej lokalizacji (lub lokalizacja powinna być przekazana do jądra jako parametr).

Nie bardzo wiem w czym masz problem...

Jedna sprawa to umiejętność wczytania jądra z fsa przez bootloader, druga to umiejętność zamontowania fsa jako rootfs przez jądro. Jeżeli wkompilujesz obsługę danego fsa w jądro (albo zrobisz odpowiedni initrd), to jądro sobie poradzi. Bootloader - to już zależy od konkretnego bootloadera. Jakiego używasz?

Reply to
Adam Wysocki
Reply to
identyfikator: 20040501

Spinacz biurowy, identyfikator: 20040501 snipped-for-privacy@onet.eu!

Pogooglaj za tworzeniem initrd.

W opcjach kompilacji jądra.

Reply to
Adam Wysocki

Dnia 29.01.2007 identyfikator: 20040501 snipped-for-privacy@onet.eu napisał/a:

Busybox dziala tak, ze do jednej binarki /bin/busybox sa symlinki o nazwach polecen ktore busybox obsluguje czyli /bin/ls /bin/ps /sbin/init i tak dalej.

Chodzi o to, ze gdyby te polecenia byly oddzielne, to duza czestora jest powtarzalna bylabhy powielona w kazdej binarce. A tak jest tylko raz - chodzi wlasnie o miejsce na dysku.

Reply to
Marcin Szczepaniak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.