Bufory do transmisji (dlugie)

Loading thread data ...

A moze pusc sygnaly pradowo a nie napieciowo? Bedzie znaaaaaacznie odporniejsze na zaklocenia. :-) __ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

Jeszcze mi cos wpadlo do glowy - popatrz pozasilaniu. Kondensatory na modulach, spadki napiec i takie tam - na wszelki. __ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

Powitanko,

Przeciac tasme wzdluz, odsunac nie kochajace sie sygnaly albo jesli jest miejsce to wprowadzic miedzy te linie zyle umasiona jak w dyskach ATA>66 ... koralik Fe pewnie nie na te klopoty, ale moze (???)...

Hmm, wysoko, trzeba az tyle?

Robilem kiedys wieeelki zegar, na kazda pare (2 cyfry) wyswietlaczy dalem PCF7574 i sobie elegancko adresowalem co trzeba po I2C. Najtansze rozwiazanie to nie bylo w sensie czesci, ale po uwzglednieniu czasu projektowania oplacilo sie. Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

odpada.. zreszta czy na odcinku 2m kabla trzeba naprawde dawac przetworniki napiecie > prad i prad > napiecie? Szukam jakiegos innego rozwiazania

Reply to
BYRRT!

Wszystkie scalaki sa zbocznikowane kondkiem 10nF, gdy na sztywno ustawie

1nke na strobie/na clocku to na pierwszym module mam 5,03V a na ostatnim 4,98V wiec spadki to znaczace nie sa, gdy dam zero - obydwa sa na zerze.. Dziewne to wszystko :)
Reply to
BYRRT!

BYRRT! napisal(a):

Jaka dluga jest tasma? Linie sygnalowe sa przedzielone w tasmie masa? Znaczy, jeden sygnal - jedna masa. To jest ___niezbedne___ w przypadku dluzszych kabli lub szybszych transmisji. Ogolnie rezcz biorac robienie kabla w inny sposob to szczyt lamerii.

Jesli stan wyswietlaczy sie czesto zmienia, to bym dal elektrolit.

Reply to
Marcin E. Hamerla

No co Ty... Dobre zrodlo (a nie jakies OC z opornikiem) a na 2 koncu maly opornik! Wot wsjo. __ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

dlatego pytam sie jakie bufory wybrac :)

Reply to
BYRRT!

ba... widzisz :) Kabel ma w sumie niecale 2m wiec jakos nie wpadlem na to zeby przedzielac sygnaly masa :( A szkoda... a nie mozna jakos gdzies kupic takiego kabla jak w ATA66/100 czyli o dwukrotnie wiekszym zageszczeniu zyl? i zdaje sie sa do tego specjalne koncowki...

gdzie? Rownolegle do zasilania rejestrow?

Dzieki Piotr

Reply to
BYRRT!

Dnia 2005-02-10 22:34, Użytkownik BYRRT! napisał:

Jak nie dostaniesz takiej taśmy i końcówek to może po prostu wymień taśmę na dwa razy szerszą i przeprojektuj płytkę pod złącza - będzie trochę zabawy ale linie masy będziesz miał na złączach w jednym rządku więc podejście z pozostałymi sygnałami nie powinno być skomplikowane.

Reply to
badworm

Thu, 10 Feb 2005 14:39:51 +0100, na pl.misc.elektronika, BYRRT! napisał(a):

Na czas obsługi wyświetlaczy wyłaczaj interfejs SPI i steruj normalnie pinami programowo - ze sporo mniejszą częstotliwością - może coś da.

BTW odświeżanie 100ms wygląda na zbędne - przecież tam nie ma żadnego multipleksowania. U siebie zawsze raczej ograniczam odświeżanie do 2-5 s; jeśli ostatnia cyfra pływa to unikam niemiłych efeltów.

Reply to
Jurek Szczesiul

BYRRT! napisal(a):

BTW mialem kiedys problem analogiczny do Twojego. Znaczy, ktos zaprojektowal blednie zlacze i byl problem w urzadzeniu. Niestety nie dalo sie wyrzucic plytek. Wybrnalem z sytuacji tak, ze zrobilem malutka plytke - przejsciowke, ktora byla nakladana na oryginalne zlacze. Z tej plytki wychodzila juz prawidlowa tasma, z przeplotem masami.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Fri, 11 Feb 2005 22:15:36 +0100, na pl.misc.elektronika, BYRRT! napisał(a):

Jak sekundnik - to raz na sekundę wystarczy. Więc właśnie pisałem, żeby zrezygnować ze sprzętowego SPI i wytaktować dane programowo. Nic nie kosztuje wypróbowanie tego i sprawdzenie czy coś pomoże. Chociaż nie wiem czy w Twoim uP można przełączyć funkcję pinów na zwykłe i/o ?

Reply to
Jurek Szczesiul

Ja bym musial dosc duzo robic takich przejsciowek bo urzadzenie wyglada tak ze od sterownika idzie tasma do pierwszego modulu z wyswietlaczami, z niego kolejna tasma na drugi, z drugiego na trzeci i z trzeciego na czwarty czyli w sumie 7 takich plytek musialbym zrobic a to jest tak ze laczna suma dlugosci tych tasm wynosi niecale 2m czyli odcinki maja po 20-30cm... Dlatego myslalem zeby zrobic taki bufor wstawic miedzy 2gim a 3cim modulem...

Pozdrawiam Piotr

Reply to
BYRRT!

BYRRT! napisal(a):

A Ty dzialasz teraz z prototypem czy juz iles sztuk wyprodukowales?

Reply to
Marcin E. Hamerla

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.