bluetooth dongle i dorabianie gniazda dla anteny

Witam Zacząłem kombinować z podłączeniem zewnętrznej anteny do najtańszego chińskiego bt. Wydaje mi się, że należy przylutować przewód do tych "półkoli":

formatting link
Nie wiem tylko czy w takim wypadku nie powinienem odciąć jakoś wewnętrznej anteny? Wygląda tak:
formatting link
Jeszcze jedna kwestia - do gniazda sma/rp jest jakieś 1,5cm. Należy użyć ekranowanego przewodu, czy też nic się nie stanie, gdy podłączę to ot tak, dwoma kabelkami?

Może ktoś próbował już coś takiego zrobić?

Pozdrawiam!

Reply to
Raul Bloodworth
Loading thread data ...

Ten BT pracuje na bardzo małych mocach i możesz za dużo nie osiągnąć. Ta antena to zapewne jakiś mikropasek dopasowany do wyjścia i niekoniecznie musi to być 50 ohm.

Jeżeli juz będziesz coś kombinować to bez oryginalnej anteny.

Mariusz

Reply to
mariusz_telemetria

mariusz snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Możliwe, przed tym paskiem są jakieś elementy.

Właśnie odkryłem, że te obydwa "półkola" podłączone są do masy, tak więc jeszcze muszę znaleźć złącze anteny. Chyba wiem, która to nóżka chipa, dalej są jakieś elementy, a za nimi antena. Czy mogę założyć że elementy przyłączone do tej nóżki służą jedynie do dopasowania wewnętrznej anteny? Wtedy wystarczyłoby je usunąć i bezpośrednio do nóżki scalaka dolutować kabel...

Pozdrawiam!

Reply to
Raul Bloodworth

polecam lekture:

formatting link
28

pozdrawiam Janusz

Reply to
Janusz U.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.