Biblioteka do protela

Witam. robie maly projekt i potrzebuje w protelu umiescic pare ukladow, ktorych nie ma w zadnej z bibliotek. szukalem na stronie protela, na stronie producenta ukladow, na gugle i niestety nie znalazlem. producent to Texas Instruments a uklady to: TUSB3210, REG103UA-33, TMP100 - na poczatek oczywiscie.

wiem ze mozna je zaprojektowac w protelu samemu, ale poprostu nie chce mi sie, narazie szukam juz gotowych, zrobionych.

moze ktos spotkal sie juz z podobnym problemem i moglby mi pomoc ?

pozdrawiam

Reply to
sawic
Loading thread data ...

Tue, 30 Nov 2004 17:22:22 +0100 jednostka biologiczna o nazwie sawic <sawic snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Jednak najszybciej bedzie jak sam zrobisz. Ja moge sie podzielic biblioteka do Protela zawierajaca rozne elementy ktorych mi brakowalo. Biblioteke zrobilem pod Protelem 1.0 ale na nowszych tez powinna sie dac otworzyc. W komponencie ZZZ_VER jest wersja i data ostatniej aktualizacji. Oczywiscie jak cos dodam, wystawie nowa wersje. Do sciagniecia tutaj:

formatting link

Reply to
BLE_Maciek

Użytkownik plafon napisał:

[..]

popieram i potwierdzam

przetestowalem na sobie jak szukalem 100-nozkowego scalaka, kilka wieczorow w plecy przy wyszukiwarkach stworzenie samodzielnie od zera wraz z obudowa w jeden wieczor o wartosci edukacyjnej nie wspomne

Reply to
AlexY

W protelu masz wizarda do tworzenia bibliotek kilka minut roboty i nawet super scalaka zrobisz, pod warunkiem ze to standardowa obudowa.

Reply to
::WireFree::

Tue, 30 Nov 2004 20:14:07 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "::WireFree::" snipped-for-privacy@nospam.chipdrive.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A po co jakies wizardy ? Ryuje sie prostokacick, dorzuca wyprowadzenia, numeruje, nadaje nazwy i juz. Ewentulanie mozna jeszcze wybrac charkter pinow (input/output/power itp.) dla sprawdzania poprawnosci.

Reply to
BLE_Maciek

Tez tak robilem dopuki nie skorzystalem z wizarda jak scalak ma 280 nozek to chyba jednak w wizardzie najprosciej.

Reply to
::WireFree::

Tue, 30 Nov 2004 20:35:16 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "::WireFree::" snipped-for-privacy@nospam.chipdrive.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A nie 208 ? ;-> Wiem, wiem, zadna roznica :-)) W Protelu 1.0 nie ma wizarda. Nie mam sumienia piracic jakiegos nowego Protela, a jedynka to wlasciwie abandon-ware ;-)

Reply to
BLE_Maciek
.

hmm jest wizard do layoutu PCB - ciezko troche robic BGA256 recznie i numarowac oraz precyzyjnie polozyc wszytkie pady bez pomylki (w sumie mozna grid ustawic). chyba to kolega mial na mysli a rysowanei symboli jest tez proste, protel posiada spore udogodnienia- automatyzna numeracja pinow, inkrementacja nazwy jesli ostatnim znakiem jest cyfra...oraz sporo innych przydatnych opcji. tak wiec stworzenei scalaka w QFP128 to raptem z kilkanascie(dziesiat) minut , laczenie z PCB, gdzie to drugie zalatwia sie kilkoma kliknieciami.

Reply to
greg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.