Autorouter

Hej, Ciekaw jestem waszych opinii na temat najnowszych autorouterów. K.

Reply to
John Smith
Loading thread data ...

John Smith pisze:

Nie wiem w jakim celu zalozyles ten watek, ale powtorze z autorouterow do czegokolwiek nadaje sie jedynie specctra.

Autorouter z altium to porazka nawet proste plytki to dla niego czarna magia. Jak jestes bardzo leniwy to mozna to powierzyc autorouterowi ale jesli taka plytka ma spelniac wymagania emisji albo sygnalow High Speed szkoda czasu na autorouter.

Reply to
NoName

Mam zamiar kupić w przyszłym roku nowe oprogramowanie do schematów i PCB.

Piszesz o której wersji? Najnowsza? Przydałaby się również opinia o innych programach np. Orcada.

Wiem. Ale jeszcze jest etap prototypu na który spędza się mnóstwo czasu. A nie wszystko da się załatwić płytkami uruchomieniowymi. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Bardzo wazne jest to co ty masz zamiar projektowac. Jesli beda to proste plytki to moze faktycznie lepiej kupic EAGLE.

Jesli liczysz na to ze autorouter narysuje za ciebie plytke szkoda twojego czasu i pieniedzy, lepiej zatrudnic kogos kto narysuje to recznie.

Reply to
NoName
[...]

W tej chwili robię płytki w.cz. i te całkowicie rysuję ręcznie.

Mam filozofię pracy z autorouterem, krytyczne ścieżki rysuję ręcznie, resztę powierzam autorouterowi i poprawiam. Idzie znacznie szybciej niż wyłącznie praca ręczna. Oczywiście tylko dla określonej klasy projektów np. uC. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Mentor Graphics ma niezły autorouter PADS:

formatting link
Jest jeszcze cały system Board Station XE:
formatting link
A polski dystrybutor Mentora tutaj:
formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

John Smith pisze:

Jesli to ma byc w.cz. to o autorouterze mozesz zapomniec, dawno temu zawierzylem autorouterowi i kilka zlotych polecialo do smietnika.

Faktem jest ze idzie szybciej ale jak musisz robic radiowke albo PCI albo SDRAM, zegary i podobne to tylko Interactiv routing. poswiecisz 2 tygodnie zamiast 5 godzin ale bedzie dzialac.

W takim glupim Gbicie wystarczy ze sciezke Tx/Rx polozysz ponad 2 roznymi planami i juz masz zonka na wyjsciu autorouterowi ciezko to zrozumiec a juz nauczyc go jest duzo trudniej.

Reply to
NoName

Śliczne dzięki za linki. A w praktyce, dobrze działa? K.

Reply to
John Smith

Tak, to też mi wiadomo.

Jak pisałem, autorouter do prostych niekrytycznych połączeń, których i tak zawsze jest dużo w prawie każdym projekcie. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Przejrazlem tego PDF'a i to co narysowal ten autorouter screen na stronie 3 to porazka . Jesli masz mozliwosci to zerknij na dowolna plyte glowna PCta i zerknij do layout guide.

Ja przejechalem sie na PCI tylko dlatego ze specyfikacje i layout guide przeczytalem po wykonaniu PCB, kosztowalo mnie to kilka straconych tygodni i pieniedzy ale dzis wiem ze nic tak nie narysuje plytki jak reka czlowieka . W protelu masz po zaimportowaniu listy polaczen klikasz na interactiv routing i rysujesz.

Reply to
NoName

NoName pisze:

Sciagnij demo Orcada 16 bedziesz wiedzial co to potrafi.

Reply to
NoName

Nie wiem co Ty widzisz na tym rysunku, wszystko zamazane. Nie mam szans aby cokolwiek ocenić.

Ale płyty PCI to nie cała elektronika, zupełnie inaczej projektuje się układy analogowe czy przetwornice. K.

Reply to
John Smith
[...]

Najpierw wolę opinię kogoś kto to używa. Na testowanie wszystkiego co na rynku, brakuje mi czasu. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Dla ciebie zamazane a ja widze ze ten autorouter jesli to on naryzowal i jest to finalny rysunek nie ma pojecia jak nalezy rysowac PCB pod PCI.

Z autorouterow znam ten z Protela i Specctra, Specctra z Protelem tworza nawet udany duet. Dlatego polecam sciagniecie demo ORCADA i sprawdzenie samego autoroutera. Protel zapisuje pliki do formatu cpecctra .DSN i importuje narysowane pliki .rte. Problemem jest import regul z protela do specctra, dlatego trzeba reguly tworzyc w specctra i najlepiej zapisac do pliku .do jest z tym troche zabawy ale efekty wychodza dosyc ciekawe.

Reply to
NoName

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Orientujesz się ile kosztuje PADS w najprostszej wersji (sch+pcb)?

Reply to
Zbych

No to ja sie powtorze - Altium ;-) Ale tylko wtedy jesli stopien skomplikowania plytek jest wiekszy niz Atmel + LM2676.

Tu jest o tyle dobrze, ze (przynajmniej 3 lata temu jak kupili do firmy) dostarczaja go z okrojona wersja Spectry. Minus taki, ze ciezko symulacje robic (niby PSpice mozna do niego dokupic, ale nie probowalem i nie wiem czy SI zrobi).

Wiesz, bardziej niz sprawny router to sobie cenie wygode edycji. W Orcadzie edycji plytki praktycznie nie ma - chyba tylko w okrojonej Spectrze mozna edytowac ale kosztem braku kontroli impedancji. W nowym Altium reczna edycja plytki to naprawde rewelacja - polecam sciagnac, zainstalowac i poprosic o 30 dni triala.

Reply to
Jerry1111

Z w.cz. to sie nie da. Tam trzeba pilnik i wiertarke a nie autorouter ;-)

Cyfrowka idzie ladnie automatem.

Ekhm... kolega nie robi symulacji po routingu? Odwaznie ;-) Ja od pewnego czasu niewiele plytek wypuszczam bez sprawdzenia po routowaniu. Czasami ciekawe kwiatki wychodza.

Reply to
Jerry1111

Juz nie ma problemu. Wszystkie regulki mozna na schemacie zaznaczyc. Automagicznie idzie to na plytke _i_ do Spectry. Nie da sie (nie dalo sie w 6.9, nie wiem jak w Summer08) regulek na klase przyporzadkowac w Sch. Trzeba dla kazdego neta - ale za to mozna ustawic zeby tego symbolu nie drukowal/nie wyswietlal, wiec nie jest tak zle.

Reply to
Jerry1111

Napisz trochę, jak wygląda ten proces? K.

Reply to
John Smith

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.