Książka na temat falowników

Witam,

czy moglibycie polecić mi jakąś dobrą książkę (i najlepiej księgarnię w której można ją kupić) która solidnie opisuje w/w temat? Konkretnie to chciałbym uzupełnić wiedzę na temat sterowania tranzystorów dużej mocy MOSFET i IGBT oraz problemów z tym związanych. Wszelkie pozycje w stylu "Falowniki dla topornych" odpadają.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec
Loading thread data ...

Jan Dubiec napisał(a):

Polecam książkę "Energoelektronika. Ćwiczenia laboratoryjne" Wydawnictwo Politechniki Śląskiej. Każde z ćwiczeń ma SOLIDNIE napisany wstęp teoretyczny.

Przykładowo rozdział Tranzystor polowy MOSFET opisuje właściwości statyczne i dynamicze,procesy załączania i wyłaczania tranzystora, scalony driver IR2121 schemat układu pomiarowego z wartościami poszczególnych elementów.

W układzie z IGBT zastosowano driver TLP250.

Możesz ją kupić np. tutaj:

formatting link
tej księgarni znajdziesz również wiele innych pozycji m.in. z energoelektroniki.

Reply to
Kris

On Sun, 05 Jun 2005 19:58:09 +0200, Kris snipped-for-privacy@o2.pl wrote: [.....]

Dzięki. Całkiem interesująca jest ta księgarnia.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Polecam rowniez PDFy do tranzystorow Mitsubishi oraz AN z nimi zwiazane. Zostalo to w kraju, wiec nie podam Ci dokladnych numerow, ale w jednej z AN jest jedna poprawka wypracowana u nas w firmie :-)

Reply to
jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.