Amatorskie projekty mikroprocesorowe przed AVR-ami i 8051

W dniu 2018-05-24 o 12:01, Piotr Gałka pisze:

Z tego co pamiętam, co mi wtedy mówił to tam było jakieś dziwne rozwiązanie ze stosem. Może osobny stos na adresy (inny rozmiar słowa niż dane), może tylko 2 miejsca na adres - czyli może tylko max podwójne zagłębienie podprocedur, ale tu mogę się totalnie mylić - jednak dawno było. Robiąc to urządzenie pierwszy raz zaobserwowaliśmy wrażliwość urządzeń na EMC. Nie pamiętam abym miał cokolwiek o EMC na studiach. W dzieciństwie zrobiłem sobie uniwersalny zasilacz z transformatorem

100W (z jakiegoś radia lampowego i przewinięty przeze mnie). Obwód wejściowy miał tylko bezpiecznik i wyłącznik. To był nasz jedyny zasilacz. Dopóki to urządzenie zasilaliśmy nim to nie zauważyliśmy problemów, ale to miało być do samochodu więc przytargaliśmy akumulator i jak było zasilane z akumulatora a w pobliżu ja wyłączyłem ten zasilacz to się nam urządzenie czasem wieszało. P.G.
Reply to
Piotr Gałka
Loading thread data ...

Użytkownik "Piotr Gałka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:pe63g4$h27$1$ snipped-for-privacy@news.chmurka.net... W dniu 2018-05-24 o 12:01, Piotr Gałka pisze:

A spotkalem sie z opinia, ze PIC byly wlasnie dosc odporne na EMC.

Ale moze mnie skleroza zawodzi.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2018-05-24 o 14:13, J.F. pisze:

Nie ulegał uszkodzeniu tylko się wieszał. Nie wiem jak zachowały by się Atmele. Jak doszliśmy do Atmeli to już mieliśmy zasilacze laboratoryjne i ten mój wrócił do domu więc nie zostały nim przetestowane. Poza tym Atmele używaliśmy chyba od razu SMD a to był DIL i nie wiem, czy projektując jego płytkę wiedziałem, że kondensator ma być jak najbliżej (ale i tak DIL daje dużą odległość od struktury). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.