8-bit DAC VGA

Czy ktoś widział może jakis prymitywny DAC posiadający z jednej strony wejście 8-bit a z drugiej RGB w postaci bezpośrednio wkładalnej do monitora? Coś jak tda8777 ale mniej wypasione. Potrzebuje wyswietlić prymitywną grafikę i wystarczy mi paleta 256 barw w zupełności, może być to RGB typu 332. TDA8777 jest chyba niedostepny od ręki, a nawet jak by był to jest za duży i przesadnie skomplikowany. Nie szukam jakiegoś gotowego procesora graficznego - potrzebuje tylko prymitywny DAC i nic więcej.

Wiem, można zrobić na rezystorach, ale może można niedrogo a lepiej.

Potrzebuje pojedynczą sztukę. w TME mają coś podobnego, ale od 50+ :)

A może jakiś DAC uniwersalny 8-bit, z ktorych to 3 sztuk sobie poskładam co chcę? Najważniejsze to wyjście dopasowane do impedancji 75 Ohm.

Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

W dniu 2012-05-06 23:12, Sebastian Biały pisze:

Ale co masz do rezystorów? :-) str. 9 poniższego datasheeta - układ sprawdzony pracuje bez zarzutów :)

formatting link
dalej o dopasowaniu...

Spróbuj poszukać ADV7125

Najważniejsze jest dopasowanie odbiornika do linii długiej -- jak linią nie będzie nic powracać, to nie potrzebujesz dopasowania nadajnika. Z resztą dopasowanie łatwo uzyskać dając jakiś driver linii video (np. ADA4853-3).

pzdr mk

Reply to
mk

Zakladam ze takie cos ci sie nie przyda:

formatting link
Wada to rozdzielczosc i brak trybu graficznego a zaleta to to ze wyswietlanie jest asynchroniczne i jeden scalak robi za cala karte graficzna a ta sie karmi tylko informacja co wyswietlic. Ale pewnie mozna by cos bardziej skomplikowanego znalezc...

Reply to
ptoki

Poszukaj, może jakieś stare (bardzo stare) karty graficzne mają osobny DAC.

Reply to
Adam Wysocki

Ale dla 8 bitów naprawdę warto się bawić? To jest raptem chyba 10 rezystorów - w 603 albo 402 zajmie mniej niż taki scalak ;)

Reply to
Michoo

Troche artefaktów powodują ze względu na n niedopasowanie lini :/

Zerknę.

Reply to
Sebastian Biały

Znam lepsze :)

formatting link
Problemem jest jakość. Jeśli ją uzyskam małym koszetm i 1 scalakiem, to czemu nie. To tylko do zabawy.

Reply to
Sebastian Biały

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.