volumeknop

Dec 04, 2004 3 Replies

Hallo,



ik heb hier een muziekinstallatie met een digitale volumeknop (noem je dat zo?). Wat ik daarmee bedoel is dat achter de volumeknop geen potentiometer schijnt te zitten, maar een klein printje met een component erop die de draaibeweging verwerkt. Ik weet niet wat voor component dat is. Feit is dat als ik het volume naar beneden wil halen, en dus in tegenwijzerzin aan de volumeknop draai, het volume naar boven gaat als ik iets te snel draai. Is daar iets aan te doen?



Alvast bedankt,



CV


Op Sat, 04 Dec 2004 10:20:37 +0000, schreef CV:

Dit is een zogenoemde encoder, wat een mooi woord is voor een setje sleepcontacten die afwisselend contact maken en weer verbreken bij het draaien, en zo aan/uit-pulsen kunnen afgeven. Doordat twee van deze contacten zijn gebruikt die onderling in fase zijn verschoven, kan de controller zien welke kant op wordt gedraaid.

Wanneer deze contacten vies of geoxideerd raken, krijg je geen mooie pulsen meer en snapt de controller er weinig meer van.

De remedie: uitsolderen en voorzichtig openmaken, contactvlakken en

-veertjes (wederom voorzichtig!) schoonpoetsen met wattenstaafje + contactspray en weer dichtmaken en insolderen.

Succes ermee,

Richard Rasker

Linetec Translation and Technology Services http://www.linetec.nl/

"CV" schreef in bericht news:Vbgsd.9451$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

ja,dit is eendigitale weerstand,beetje kontaktspay en een paar keer op en terugdraaien en het zou weer goed moeten zijn.! weetal

"CV" schreef in bericht news:Vbgsd.9451$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

digital volume IC invoeren in

formatting link
?

Maurits

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required