te lage schakelspanning op scartuitgang.

Dec 25, 2009 3 Replies

formatting link



formatting link



Deze ontvanger geeft soms op de scartuitgang (pen 8, 12v dc schakelspanning) maar 5,9 volt af dit vindt de TV niet genoeg en schakelt weer terug naar zijn eigen ingebouwde tuner. Dit komt voor tijdens het zappen met de ontvanger en wisselt per zender. (?) Soms 5,9 volt en dan weer 11,6v dc. Dit kan toch niet kanaalafhankelijk zijn?



wie heeft een idee? (en een schema)


Jawel dit wordt bepaald door het kanaal, namelijk door de beeld verhouding. 12 volt is 4:3 en 6 volt is 16:9.

Als de TV dit niet genoeg vindt dan is het vast een oud lijk wat nog geen 16:9 kent. Als je het schema hebt kun je wellicht wat modificeren aan een weerstandsdeler ofzo.

Misschien is het ook op te lossen door een andere instelling in de tuner (letterbox formaat voor 4:3 tv instellen).

Weer wat wijzer geworden, ik wist niet dat die 16:9 en 4:3 een verschillende stuurspanning gebruikte. Het is idd een goed spelend oud lijk B&o LX5000. ;-) Ik ben er best tevreden over en ga geen nieuwe kopen vanwege dit. Maar ik wil het natuurlijk wel graag oplossen of een workaround ervoor verzinnen danwel inbouwen. Ik heb inmiddels een schema gedownload. De TV zit vol met SMD's da's wel lastig dat gepriegel.

"(on)wijs man" schreef in bericht news:4b34bf4f snipped-for-privacy@news4us.nl...

5-8 V is breedbeeld 9.5-12 V is 4:3 formaat

5.9 V is binnen de norm

Maurits

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required