EAGEL, DS3695

Nov 21, 2009 5 Replies

Jeg har ikke "den gamle gode EAGEL, 4.? på den nye maskinen min. Jeg bruker 4.11 nå, og savner DS3695, 8 pins RS485 transiver, og undres: Hvisken "EAGEL-kompatibel" kan jeg bruke, hvilket bibiolotek og navn?



TI = 75176 MAX485?



HM


Under mig: kan man ikke relativt let oprette nye komponenter i eagle??

Jeg har brugt OrCAD og senere Cadence, og her er det meget let at man selv kan lave nye komponenter.

Bo //

Jo, typisk er der allerede et footprint man kan bruge, så tegner man et symbol, og binder benene til pads'ene i footprint.

mvh Orla Pedersen http://www.tfv-org.dk http://www.tfv-org.dk/general/clearout oprydning, opdateret 8-11-2009

Joda, det kan man, men det har noen konsekvenser. En av dem er at bibioloteket er endret.

Jeg ser meg tvunget til å finne frem til "mim gode gamle EAGEL, for å få tak i mine gamle bibioloteker, som er endret ganske drastisk, - med den konsekvensen at jeg mangler endringene ved en ny instalasjon. Derfor ser jeg meg mer tent med å bruke en som allerede ligger ferdig.

HM

Man ændre ikke de de medfølgende biblioteker, men laver sit eget bibliotek med sine specielle componenter, så er der ingen problemer med at skifte version af softwaren.

På den annen side. Nu er DS3695 eller tilsvarende, en svært vanlig og relativt mye brukt krets, så det synes være rimelig å anta at den allerede finnes i et bibiolotek allerede.

Jeg løste problemet ved å ta opp et annet skjema og bare endre skjemaet. Tross alt, dette prosjektet skulle bare ha tre kretser.

HM

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required