Złącza dla obudów na szynę DIN

Ello,

Co setka głów to nie jedna, więc po tygodniowym kopaniu sie z internetem piszę tutaj...

Konstruuję rodzinkę pewnych urządzeń montowanych w rozdzielniach elektrycznych na szynie DIN. Urządzenia mają miec mozliwość spinania w łańcuszek. Potrzebne jest 20 pinów niskoprądowych. Jakie złącza zastosować, żeby można było je zamontować na bocznych ściankach obudów? Niech będą dostępne, w miare tanie i niewymagające zbytniej precyzji przy łączeniu. Obecnie przyglądam się złączom DIN41612, może jest cos lepszego? Fajnie by było gdyby obie strony były dostepne w wersji zaciskanej na taśmę...

peace!

a.

Reply to
Artur Miller
Loading thread data ...

W dniu 2016-02-09 18:19, Artur Miller pisze:

ZTCP Phoenix Contact miał gotowe obudowy na szynę DIN ze złączem kątowym w pobliżu podstawy umożliwiające połączenie w łańcuszek. Ale czy mieli opcję aż 20 pinów to nie pamiętam... Przejrzyj ich ofertę, albo skontaktuj się z jakimś ichnim doradcą. No i Phoenix Contact nie wiem czy zmieści się w pojęciu: "w miarę tanie".

pzdr mk

Reply to
mk

W dniu 2016-02-09 o 21:32, mk pisze:

znam firmę... dla zachowania zdrowia umysłowego omijam ich cenniki z daleka :D

a.

Reply to
Artur Miller

Am 09.02.2016 um 21:39 schrieb Artur Miller:

Niekoniecznie muszą być drogie. Ale nie wystarczą ci zwykłe listwy z pinami?

Waldek

Reply to
Waldemar

W dniu 2016-02-15 o 12:00, Waldemar pisze:

wystarczyłyby, ale trzeba do nich dorabiać mechanikę. jakoś ścianki powinny sie trzymać...

a.

Reply to
Artur Miller

Am 15.02.2016 um 12:24 schrieb Artur Miller:

Aha, myślałem, że masz płytkę montażową, to by było proste. Nie wiem, ile tego potrzebujesz. Jak mało, to możesz wziąć płytkę uniwersalną, wziąć listwy z długimi pinami do lutowania, przełożyć przez płytkę i w środku podłączyć do listwy z zaciskami, a płytkę przykręcisz do ścianki. Niestety większość wielostykowych wtyków z montażem czołowym kosztuje dużo. Na ogół masz w środku PCB i sprawa jest prosta.

Waldek

Reply to
Waldemar

W dniu 2016-02-16 o 12:20, Waldemar pisze:

ideałem byłoby znalezienie damskiej wersji tego

formatting link
ale poszukiwania nie przyniosły rezultatu niestety..

a.

Reply to
Artur Miller

W dniu 09.02.2016 o 18:19, Artur Miller pisze:

Firma, w której pracuję w zamierzchłych czasach produkowała urządzenia na szynę din, które na bocznych ściankach miały po prostu złącza DB25, po jednej stronie męskie, po drugiej żeńskie. Dobre to było, dopóki serwisant nie musiał wymienić modułu ze środka łańcuszka złożonego z kilku modułów...

Reply to
Jakub Rakus

W dniu 2016-02-16 o 19:43, Jakub Rakus pisze:

o db25 tez myslałem... ale czuję jakieś wewnętrzne fuj :D kłopotów z wydłubaniem ze środka jestem świadom, ale łańcuszków nie przewiduję, 2 max 3 sztuki razem połączone.

a.

Reply to
Artur Miller

W dniu 16.02.2016 o 20:11, Artur Miller pisze:

No wiem, że wygląda jak jakiś junk-art, ale działa ;) Z rozwiązań bardziej profesjonalnych proponuję złączki DIN - co prawda używane są raczej do łączenia wsuwanych kart z tzw. back-plate, ale na boki obudów tez się nadadzą:

formatting link
tak BTW te złączki to muszą być koniecznie na bokach obudowy? Różnej maści PLC jak się łączy z modułami IO to przeważnie są po prostu taśmy i złączki IDC wyprowadzone na przód obudowy.

Reply to
Jakub Rakus

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.