Styczniki dane techniczne

Witam Czy ktoś pomoże rozszyfrować? Maximum make current = 5000 amps - max załączalny prąd? Maximum break current = 2000 amps - max wyłączalny prąd? Maximum interupting capacity = 1000kw (within limits of 2000 amps and

2000 volts max) - max moc wyłączeniowa? Thru Current Capability = 15,000 amps Przy jednym jest jeszcze opis: Non-Interruptin Switch - ?

PDFy z pełnym opisem:

formatting link
pozdrawiam

Reply to
spider
Loading thread data ...

Dokładnie.

To też dobrze.

U nas się stosuje pojęcie "moc łączeniowa", niezależnie od tego czy się włącza czy wyłącza.

Maksymalny prąd ciągły.

Po polsku to byśmy go nazwali rozłącznik, albo nawet i odłącznik, bo w karcie nie ma w ogóle podanych prądów łączeniowych. W skrócie - nie możesz nim załączać/odłączać obciążenia, można go przestawiać tylko w stanie bezprądowym, bo jak sam widzisz na zdjęciu tam są tylko gołe styki, nie ma żadnych urządzeń do gaszenia/wydmuchu łuku.

Reply to
Jakub Rakus

A czemu w jednostkach kW a nie kVA?

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 2015-01-23 o 00:06, Tomasz Wójtowicz pisze:

To jest stycznik do lokomotyw, przeznaczony chyba tylko do obwodu z prądem stałym. Dzięki Jakub za info. Pozdrawiam

Reply to
spider

W dniu 2015-01-23 o 08:41, spider pisze:

Domyślam się, tylko chciałem zwrócić uwagę na błąd rzeczowy - prąd stały nie może być włączony ani wyłączony bo przestaje być stały.

Każde załączenie napięcia stałego powoduje najpierw przepłynięcie prądu zmiennego, dopiero kiedy układ wejdzie w stan ustalony, prąd może stać się stały.

Dlatego moc łączeniowa jak najbardziej powinna być w kVA nawet w obwodach poganianych napięciem stałym.

Rzecz oczywiście w tym, że pisanie katalogów ze stycznikami nie zleca się fachowcom, tylko lamerom, którzy w szkole się naumieli że V*A = W, więc będą się tego trzymać do końca życia.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 2015-01-23 o 16:31, Tomasz Wójtowicz pisze:

Właśnie zniknąłeś prąd stały. Przy okazji udało ci się też zlikwidować prąd przemienny.

Tak na prawdę to nastąpi po nieskończonym czasie czyli nigdy. Jak dala mnie to poprawność pojęciowa posunięta do absurdu.

Reply to
Mario

W dniu 2015-01-23 o 16:31, Tomasz Wójtowicz pisze:

Właśnie zniknąłeś prąd stały. Przy okazji udało ci się też zlikwidować prąd przemienny.

Tak na prawdę to nastąpi po nieskończonym czasie, czyli nigdy. Jak dla mnie to poprawność pojęciowa posunięta do absurdu.

Reply to
Mario

W dniu 2015-01-23 o 19:41, Mario pisze:

Ale jednak elektrotechnika posługuje się pojęciami: stan ustalony, stan nieustalony. Rozumując twoją metodą, to taki silnik elektryczny nigdy nie skończy fazy rozruchu i nie wejdzie w pracę ustaloną, bo zawsze będzie się lekko kołysał w skutek faktu, że został uruchomiony.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 2015-01-23 o 22:04, Tomasz Wójtowicz pisze:

To jest twoja metoda. Po prostu nie widzę powodu żeby rozważać stan przejściowy. Przy analogicznej sytuacji, ale dla prądu przemiennego IMHO moc łączeniowa będzie w kVA, ale to dlatego, że wynosi U*I gdzie I będzie prądem przemiennym wynoszącym P/(U*cos(fi)). Czyli wynika z mocy odbiornika dla stanu ustalonego i z cos(fi). Tak samo w takim razie będzie dla prądu stałego przy czym cos(fi) wynosi zero. Zapis kVA nic tu nie wnosi. Stan przejściowy jest uwzględniany w charakterystykach styczników przez podawanie kilku wartości mocy łączeniowej w zależności od L/R albo wprost dla czasu trwania stanu przejściowego np w ms.

Reply to
Mario

W dniu 2015-01-23 o 22:40, Mario pisze:

OK

Reply to
Tomasz Wójtowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.