Silnik grawitacyjny

Loading thread data ...
Reply to
invalid unparseable

W dniu 2011-02-07 15:11, Robbo pisze:

Liczy się droga jaką pokonają ciężarki zgodnie z kierunkiem pola i wbrew niemu (czyli liczy się tylko pionowa składowa ruchu). Obie drogi są takie same więc bilans energii po pełnym obrocie jest równy zero.

Przy niewielkich odległościach od powierzchni ziemi zakładamy, że pole wynosi G*Mz/(Rz)^2 gdzie Mz i Rz to odpowiednio masa i promień Ziemi. Jeśli będziesz oddalał się do Ziemi to pole maleje i będzie wynosić G*Mz/r^2 gdzie r to odległość od wnętrza Ziemi. Jeśli odsuniesz się odpowiednio daleko to będzie to pole wyraźnie niższe a w nieskończoności zerowe. Tak więc musiałbyś uściślić co to znaczy poza obszarem ziemskiej grawitacji. Praca w polu grawitacyjnym ziemi bedzie wynosić W= G*Mz*m*(1/r1 - 1/r2). gdzie r1 i r2 to odpowiednio początek i koniec ruchu. Jeśli ciężarek przesunie się z punktu odległego o r1 do punktu r2 a potem wróci do r1 to praca wynosi zero. Liczy się tylko składowa ruchu w kierunku pola czyli różnice odległości. Jaki tor zakreślają te ciężarki to jest nieistotne.

Wyobraź sobie, że takie koło z ciężarkami wymyślono już w XIII wieku i nazwano właśnie perpetuum mobile :)

formatting link
pouczającego rysunku jest jeszcze fragment który dość trafnie formułuje to co pisałem w poprzednim poscie. "Obecnie bardzo rzadko podejmowane są próby budowy perpetuum mobile. Powstają natomiast koncepcje i konstrukcje próbujące wykorzystać nieznane lub niepotwierdzone zjawiska i źródła energii. Ruch ten jest częścią darmowej energii. " Przestań się łudzić że wokół nas jest mnóstwo darmowej energii którą można wyłapać przy pomocy mniej lub bardziej udziwnionych kopii urządzeń sprzed ośmiu wieków. Ktoś ci już napisał, że ze stacjonarnego pola nie da się uzyskać energii (zachowując przy tym ten sam poziom energii potencjalnej względem pola). Inaczej wygląda spawa z polem zmiennym jak np pole elektromagnetyczne (tak naprawdę będące falą). Tu da się podebrać energię ale jest ona dostarczana cały czas na tworzenie tego pola - np przez słońce czy przez nadajniki radiowe.

Reply to
Mario

Pole grawitacyjne jest potencjalne - czyli roznica energii miedzy dwoma punktami nie zalezy od trasy. Jak wrocisz w ten sam punkt to zmiany energii nie bedzie.

Na razie nie znamy zadnej "free energy" z ktorej by mozna skorzystac. Czyli w zasadzie jest to tozsame.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

Niektórzy znają i korzystają. Do czasu gdy zakład energetyczny również nie rozpozna tego źródła.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 07-02-2011 16:21, Papo Smurfso napisał/a:

Nie dość, że jak zwykle robisz z siebie idiotę, to do tego nie masz pojęcia o czym piszesz.

Reply to
Czarek

On Mon, 7 Feb 2011 16:21:30 +0100, Papo Smurfso napisał:

Wytłumacz proszę jak Słońce to robi.

Reply to
Verox

Słońce dawało życie roślinom, które potem zwęgliły się. Następnie odzyskano część tej energii, spalając węgiel, który następnie przerobiono na energię elektryczną. Potem tę energią wpompowano wodę do górnego jeziora a następnie odzyskano ją wpuszczając wodę w dół. Energię zaś panowie i panie zawdzięczamy Wielkiemu Wybuchowi, który... no właśnie.

JanuszR

Reply to
JanuszR

JanuszR snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

Coś Ci się pochrzaniło. Węgiel Bog zrobil 6000 lat temu, czy jakoś tak. Na religii pytaj to Ci od Strażnicy powiedzą. Ciekawe dlaczego nie zrobił magnesów jednobiegunowych?

Reply to
kogutek

Cząstek Higgsa prawdopodobnie też nie stworzył. Wychodzi na to, że wymyślamy więcej niż jest. JanuszR

Reply to
JanuszR

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.