Silnik magnetyczny

Loading thread data ...

From: "Roland"

Po co masz się męczyć, identyczną konstrukcję mają płaskie silniki do magnetowidów (capstan motor) i podobne stosowane w napędach CD i FDD starszego typu. Nawet mają wbudowane hallotrony :-)

Władysław

---------------------------------------------------------------------- Twoje wlasne auto w zasiegu reki... >>>

formatting link

Reply to
Władysław Skoczylas
Reply to
invalid unparseable

No!! Właśnie wynaleziono PM! Po raz tysięczny.... Klękajcie narody, japońce znów nam dokopały.

Reply to
Jacek Maciejewski

Nie czytales drugiego linku? Cieplo z otoczenia pobiera. Klima do samochodu nam wychodzi :-)

J.

P.S. Ja to widzialem na jakims spotkaniu paranaukowcow .. i faktycznie termometr w odpowiednim miejscu notowal spadek temperatury. Niewielki, ale zauwazalny i powtarzalny. Trzeba by wiecej roznych termometrow zeby stwierdzic czemu tak ..

Reply to
J.F.

W artykule <d7k427$4ii$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl> ADAM napisał(a):

Pewnie obciążenie musi mieć ujemną rezystancję :)

Reply to
Mariusz Dabrowski
[...]

Bla, bla, bla... Ktoś coś usłuszał, zrozumiał nie tak jak powinien i wyciąga daleko idące wnoski. Z magnesem w obwodzie magnetycznym dławika lub transformatora przetwornicy sprawa jest prosta - chodzi o przetwornice, które mają dużą składową prądu stałego, czyli wszelkie step-up, step-down i flybacki. I wcale nie chodzi o sprawność większą niż 100% a tylko i wyłącznie o możliwość zastosowania znacznie mniejszego rdzenia w przetwornicy bez obawy o jego nasycenia. Dzięki temu z przetwrnicy można uzyskać znacznie większą moc przy takich samych rozmiarach fizycznych rdzenia. Ale nie oznacza to, że ta przetwornica nagle przestaje pobierać moc z zasilania! Jej sprawność jest nadal poniżej 100%. Na dokładkę magnesy neodymowe nadają się słabo da takich zastosowań.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

...A slyszał ktos może o energi punktu zerowego ? Albo np. o bilansie energii w powstających w wodzie mikrobąbelkach pod wplywem ultradziwieków? Oczywiście PM nie istnieje, jednak dostępne w naszym świecie żródła energii niekoniecznie można uznać za całkowicie poznane. Wystarczy, że dany aparacik produkje energię np. elektryczną "przetwarzając" inną, której natury może nie znamy. Problem jest szeroki, i z jednej strony zaczyna się na małym aparaciku o sprawności >1 (pozornie oczywiśćie), a kończy na tajemniczej (jak na razie) sile "rozpychającej" wszechświat (przeciwstawnej grawitacji).

Polecam szeroko dostępną w internecie lekturę na ten temat, zanim któryś z kolegów zacznie wysmiewać autora postu.

pozdr.

Reply to
sundayman

From: "tomm"

Chciałem pomóc, gotowy silnik, tekst może już sam napisze np 800% sprawności.

A tak na poważniej: pokazuję że takie silniki są robione i żaden producent nie podaje 120% sprawności. A ktoś usiłuje udowodnić, że silnik zrobiony z gwoździa będzie lepszy....

Władysław

---------------------------------------------------------------------- Znajdz swoja milosc na wiosne... >>>

formatting link

Reply to
Władysław Skoczylas

From: "Marcin"

Przecież napisałem, że wyprodukowano miliony takich silników, zamontowano w magnetowidach, stacjach FDD i podobnych urządzeniach i ŻADEN z nich nie przekroczył 100% sprawności. To nie jest dowód?

Władysław

---------------------------------------------------------------------- Znajdz swoja milosc na wiosne... >>>

formatting link

Reply to
Władysław Skoczylas

Użytkownik Marcin napisał:

Hehe... tzw. "Teoria Bąka" :-) Naukowcy obliczyli, że bąk ma zbyt małe skrzydełka aby fruwać. Ale bąk o tym nie wie i ... dlatego fruwa :-)

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Nie, bo .. nikt nie badal ich sprawnosci :-)

J.

Reply to
J.F.

Władysław Skoczylas wrote: [.]

Osobiscie mysle ze jednak nie jest to dokladnie ta sama konstrukcja wiec to nie jest dowod. Choc mnie osobiscie starczylaby 100% sprawnosc w normalnym tego slowa znaczeniu czyli 10W dostarczone w postaci energii elektrycznej 10W oddane w postaci energi mechanicznej (no moze - straty na lozyskach). Pamietajmy wiec tez o specyfistycznym "pomiarze" sprawnosci i wymaganiach co do np. oporow toczenia (jak ten silnik rozbujac jak mamy obciazenie?). Sprawe nalezalboby zbadac grunowniej bo mnie tam zaden patent nie przekona (czego to ludzie nie patentuja...) do konca, choc nie bede tez do konca przekonanay, ze to co pisza nie jest mozliwe - moze po prostu mamy za mala wiedze na ten temat.

Reply to
Nemo

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.