identyfikacja kosci w pendrive Kingston

CZesc,

jak zidentyfikowac jaka jest uzyta kosc/chip w pendrive Kingston DT100/2GB. Cos sie stalo, ze pendrive zrobil sie read-only. I chcialbym go potraktowac jakims narzedziem, ale pewnie trzeba znac jaka kosc.

Support Kinstona nie odpowiada. Macie jakies pomysly?

Reply to
adresss
Loading thread data ...

Uzytkownik snipped-for-privacy@poczta.pl napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Wywalic i kupic nastepny.

Reply to
l

Kazda pamiec flash ma okreslona ilosc cykli zapisu. Jak ilosc osiagnie max wartosc pamiec robi sie readonly.

Reply to
Qwinto

Bawiłem się niedawno w formatowanie nisko poziomowe swoich dwóch pendrivów, bo okazały się chińskimi podróbkami. Zamiast 16 GB miały nie wiadomo ile i nie wiadomo czym tak naprawdę były - działały niestabilnie. Z jednego wyciągnąłem stabilne 4 GB a z drugiego stabilne

3 GB. Ogólnie jest dużo napisane w internecie na temat formatowania różnych kości pod hasłami: fake pendrive, repairing fake pendrive/flash drives. W tym przypadku musiałem programem, który krążył w sieci w pliku "chipgenius.rar" odczytać VID i PID mojej kości, następnie na rosyjskim forum znaleźć jaka kość jest tak oznakowana, a potem jakim programem można taką kość formatować. Formatowanie każdej kości trwało ponad godzinę. Dodam, że fizycznie na kości nie było nic napisane, "no-name" więc bez programu z pliku "chipgenius.rar" nic bym nie zrobił. Teraz odczyt i zapis działa bez zarzutów,

pzdr, Aa

Reply to
Aa

Aa pisze:

Takie podstawowe rzeczy to loguje praktycznie każdy Linux w pliku /var/log/messages. Zadziałać powinno nawet gdy pendrive ma uszkodzoną kość lub jest źle sformatowany.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.