Grzałki w obudowach kamer przemysłowy

Czy ktoś wie, jakiego rzędu jest moc takich grzałek?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki
Loading thread data ...

20W - mała obudowa 50W + wentylator - kopuła na kamery obrotowe

jest też prymitywny termostat - wyłącza tak przy 20 stopniach a załacza przy 10.

Mirek.

Reply to
Mirek

a czy możesz przybliżyć wymiary, tak z grubsza? albo inaczej jaką grzałkę (rezystor) wpakować do pudełeczka po kliszy fotograficznej? sądzę, że 2 lub 3W powinno wystarczyć

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

jak zrobisz sensowną izolację, to będzie aż za dużo. A lepiej - weź zaopatrz się w taki dynks do podgrzewania lusterek - sam dopasuje moc (PTC), możesz ją ograniczyć od góry szeregowym rezystorem (też w obudowie, zeby nie marnować ciepełka)

Reply to
Marek Lewandowski

niestety, chłodzenie jest porzadne - pęd powietrza

chyba poszukam czegoś bardzo prostego do regulacji temperatury ktoś może polecić jakiś kit?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

tak około 360x110x100mm ;) zobacz np. tu:

formatting link
tu:
formatting link

Też tak myślę, ale powiedz mi z czym masz problem? - kamera nie chce działać (elektrolity marzną) czy szybka paruje czy co?

Mirek.

Reply to
Mirek

przetwornik w minikamerce cmos głupieje pojawiają się kolorowe pionowe linie

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Zygmunt M. Zarzecki napisał(a):

Może tak być - ja miałem kamerke, która kompletnie wywracała kolory na mrozie, ale z drugiej strony widziałem też takie, które pracują po kilka lat na zewnątrz osłonięte tylko od deszczu i jest OK. Jeżeli jest to ta sama kamerka z którą już miałeś problemy, to radzę wymienić ją na coś lepszego.

Mirek.

Reply to
Mirek

sorry, ale co może być prostszego od opornika PTC?

Reply to
Marek Lewandowski

Mon, 12 Dec 2005 01:11:48 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Zygmunt M. Zarzecki" wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Coś czuję że Ty tą mikrokamerę sfajczysz ;->

Może MŁT (czy inny metalizowany) 0,5W i dobrać resztę obwodu tak żeby rezystor wydzielał np. 0,3W. Nie zaszkodzi dołożenie do tego pudełka również byle jakiego termistora i dorobienie prostego regulatora dwustawnego na z histerezą na pojedynczej operacyjce. Możesz spróbować dołożyć awaryjny wyłącznik termobimetalowy jeżeli uda Ci się z czegoś wygrzebać taką blaszkę (np. ze startera do świetlówek można).

BTW nie zapominaj że z temperaturą rosną szumy matrycy CCD.

BTW2 Nie wkładaj jako grzejników rezystorów węglowych, bo to może być co najwyżej dobry sposób na pożar :->

Reply to
BLE_Maciek

nie ze mną te numery Bruner ;-)

tak właśnie zamierzam zrobić znalazłem schemacik z układem 555 (ep 6/2003) jaka jest obciążalność końcówki Q (3) układu 555?

na szczęście mam termometr z czujką zewnętrzną i będę mógł dostroić wszystko do kupy póki co musze to wszystko zminiaturyzować, a grzałka będzie 2 częściowa

byle w środku było 5-20 stopni

wiem doskonale o młt robiłem bardzo dawno temu coś podobnego, ale nie z kamerką

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

wyobraź sobie, że zrobiłem szereg tłumików pi od 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12 dB każdy miał oczywiście 75omów Rwe/wy działało przy tłumieniu od 2 do 12dB powyżej 8 traciłem kolor wkurzyłem się i wstawiłem tylko minipodkówkę 100omów jako zwykły regulator napięcia domyślnie była ustawiona w połowie od strzała zaczęło działać potem tylko dostroiłem podkówką sygnał wystawijąc kamerkę na widok śniegu wszystko piknie, tylko zmarzła

formatting link
tak wygląda całośc:
formatting link
zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Zygmunt M. Zarzecki napisał(a):

[...] No tak bywa - najprostsze rozwiązania, które wydają się zbyt banalne okazują się najlepsze ;) A wracając do tego podgrzewania - rezystor drutowy bym dał - (taki w ceramice) na kawałku aluminiowej blaszki - można ją zwinąć w rurkę i "wyłożyć" nią puszkę od wewnątrz. Ważne żeby nie dotykała kamerki a zwłaszcza plastikowych części. Regulator wydaje mi się zbędny - rezystancję dobierzesz, a jak włączysz w cieple to najwyżej puszka zrobi się gorąca i zacznie się odkształcać ;) - po prostu nie będziesz właczać podgrzewania w lecie bo i po co.

Mirek.

P.S. jeszcze jeden pomysł właśnie mi wpadł - załóżmy że zasilasz z 12V - dajesz stabilzator scalony np. 5V i zniego zasilasz rezystor np. 20 Ohm

- jedno i drugie przykręcasz do blaszki. Wg moich obliczeń wychodzi że masz 1.25W na rezystorze i 1,75W na stabilizatorze. Stabilizator ma zabezbieczenie przed przegrzaniem (wyłączy się), tak że nic się nie powinno sfajczyć.

Reply to
Mirek

Mon, 12 Dec 2005 22:46:34 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Zygmunt M. Zarzecki" wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Burner ;-)

</me zagląda w PDFa od 555, zamiast pozwolić zrobic to zydze> 200mA (sporo jak na taki scalak). A na przyszłość:
formatting link
- tu są PDFy do scalaków.
Reply to
BLE_Maciek

dzięki, nie znałem tego adresu

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Wed, 14 Dec 2005 11:35:17 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Zygmunt M. Zarzecki" wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

PDFy do scalaków są też zawsze na stronach producentów. Obejrzyj sobie strony np.

formatting link
formatting link
formatting link
formatting link
itd.

Reply to
BLE_Maciek

In the darkest hour on Wed, 14 Dec 2005 11:35:17 +0100, Zygmunt M. Zarzecki snipped-for-privacy@malpa.zarzecki.kom.wytnij.malpe.zmien.kom.na.com> screamed:

Polecam

formatting link

Reply to
Artur M. Piwko

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.