Zamek kodowy

Takie cuś;)

formatting link
opisie stoi: "Zamek cyfrowy kodowy wraz z odczytem kart RFID. Moduł pozwala na sterowanie otwarciem drzwi poprzez wpisanie kodu i/lub odczyt karty RFID, czyli:

  1. otwarcie poprzez wpisanie kodu
  2. poprzez odczyt klucza RFID
  3. wpisanie kodu i odczyt klucza."

Jeśli dobrze kombinuje to mogę ten zamek skonfigurować tak że bezie otwierany:

  1. przez wpisanie kodu(i wtedy pastylki RFID nie działają) lub(?)
  2. przez odczyt RFID(i wtedy kodem nie otworze) lub(?)
  3. RFID+kod- czyli aby otworzyć to muszę wpisać kod i dodatkowo przyłożyć pastylkę

Dwóch sprzedawców nie potrafiło mi jednoznacznie odpowiedzieć czy mogę ten zamek ustawić tak aby otwierać albo kodem albo pastylką Znaczy podchodzę do zamka, mam pastylkę, przykładam i się otwiera, nie mam przy sobie pastylki to wpisuję kod i też się otwiera Miał ktoś z tym do czynienia? Generalnie potrzebne mi jest coś sterujące elektrozaczepem co zadziała po przyłożeniu pastylki rfid LUB wpisaniu kodu

Reply to
Kris
Loading thread data ...

MZ nie. Wszystkie zamki z którymi się spotkałem (aczkolwiek zupełnie inne niż ten) dawały opcję, że otwierało się kodem lub rfid, a nie sekwencyjnie. I te dwie opcje były niezalezne i używane jednoczesnie.

Reply to
Marcin Debowski

W dniu 2018-08-21 o 10:09, Kris pisze:

Moja odpowiedź będzie nie-elektroniczna: Sporo na Allegro kupuję, i nieraz zdarzyło się, że opis wprowadził mnie w błąd, i zakup nie odpowiadał moim oczekiwaniom. Ani razu nie było problemów z przyjęciem zwrotu przez sprzedającego, acz na kasę musiałem czekać czasem i 6 tygodni. Sprowadź, przetestuj, i jeśli to nie jest tran (który, jak wiadomo, "tygrysy lubią najbardziej"), to zwrócisz.

A sprzedawca o zaletach i wadach oferowanego sprzętu raczej się sam nie przekonuje (bo np. takiego zamka nie ma gdzie i jak przetestować), o jego cechach użytkowych dowiedzieć się ma możliwość najczęściej dopiero z... reklamacji! Tedy gdy okaże się, że to, co Ci potrzebne, jednak w nim nie działa, to wraz ze zwrotem opisz, czemu Cię sprzęt zawiódł. No i w ten sposób zostaniesz pierwszym beta-testerem :)

Reply to
JaNus

O, tu masz instrukcję:

formatting link
zerknij na p.14 Wygląda, że możesz to zaprogramować jak chcesz. karta lub pin karta i pin tylko pin

Reply to
Marcin Debowski

W dniu 2018-08-21 o 10:09, Kris pisze:

Poproś o kopię instrukcji. Z opisu sposobu programowania (decydowania, które karty działają i które kody) chyba powinno się dać zrozumieć czy może to funkcjonować tak jak oczekujesz.

Ale z innej beczki - na ile ważne jest to do czego chcesz tym chronić dostęp?

Zamek czyta karty 125kHz - a więc zapewne karty Unique. Identyfikator Unique daje się banalnie prosto skopiować do czystej karty. Zestawy do kopiowania wraz z kilkoma czystymi kartami są do kupienia za podobną cenę jak ten zamek - natknąłem się kiedyś (może tu na grupie) na linka do takich aukcji.

Ten zamek nie spełnia nawet najniższego grade 1 zdefiniowanego w normie kontroli dostępu bo wymóg aby manipulacje kablami dostępnymi z zewnątrz obszaru chronionego nie pozwalał spowodować otwarcia przejścia dotyczy wszystkich grade (są 1..4). Każdy zamek który sam steruje ryglem po zerwaniu ze ściany i dobraniu się do kabla pozwoli otworzyć rygiel. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

A po co to dźwigać skoro prościej zerwać obudowę, pogmerać kabelkami i otwarte ;-)

Przypominają mi się marketowe kasy pancerne, które pod naklejką mają na wszelki zapomniany wypadek zameczek na dołączony kluczyk jak do skrzynki od listów.

-----

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2018-08-21 o 19:55, Piotr Gałka pisze:

Ano właśnie. Powinien negocjować otwarcie z procesorem wykonawczym umieszczonym *wewnątrz* obszaru chronionego. "Negocjować", oczywiście zaszyfrowanymi metodami.

Reply to
JaNus

U mnie na osiedlu, domofon DSX Linea Azzurro, jedna z największych (o ile nie największa) instalacji tego systemu, ma otwieranie RFID, otwieranie kodem (BTW. Spróbujcie, między numer mieszkania a kod otwierający, wstawić nie jedną, ale dwie gwiazdki, domofon wtedy się z was zaśmieje, tak to +- słychać), niezależne w uprawnieniach.

Reply to
HF5BS

Ale to jest zamek za 30-50zł. Czego się spodziewacie? To tak jakby krytykować chęć zakupu skobla. Wszystko zależy do czego to.

Reply to
Marcin Debowski

W dniu wtorek, 21 sierpnia 2018 19:55:32 UTC+2 użytkownik Piotr Gałka napisał:

Dzięki za odpowiedż W Fort Knox zamka montował nie będe. Jestem świadom jaki poziom ochrony daje zamek za niecałe 7usd- bo własnie taki zamówiłem

formatting link
Zamek będzie "chronił" przed takimi co to jak nawet go zerwą i 8 przewodów zobaczą to nie bedą wiedzieli co z którymi z tych 8 zrobić żeby rygiel odskoczył;)

Reply to
Kris

Użytkownik "JaNus" <bez@adresu> napisał w wiadomości news:5b7bd02e$0$679$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

pod warunkiem, że nie chce kupić na fakturę

Reply to
tck

W dniu 2018-08-22 o 09:14, tck pisze:

Przecież można później zażądać faktury VAT do paragonu.

Reply to
Adam

W dniu 2018-08-21 o 23:21, JaNus pisze:

OIDP jest to wymagane dopiero w grade 3 (choć chyba alternatywą jest mechaniczne zabezpieczenie kabla). Poniżej może lecieć Wiegandem. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Ta dyskusja została przecież poprzedzona przez: "Ale z innej beczki - na ile ważne jest to do czego chcesz tym chronić dostęp?" P.G.

Reply to
Piotr Gałka

On 2018-08-22 10:01, Adam wrote: (ciap)

Już widzę jak od typowego allegrowego sprzedawcy dostajesz fakturę po zakończeniu transakcji i wystawieniu paragonu.

W.

Reply to
invalid unparseable

Ustawa o podatku od towarów i usług obowiązuje każdego podatnika VAT i nie ma znaczenia, czy sprzedaje przez Allegro. Wystawienie faktury na podstawie paragonu jest obowiązkiem.

Reply to
Adam

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.