Zabezpieczenie ukladu

Odlej sobie w kapslu od wody mineralnej krążek z Epidianu 5. Następnie zrób taką samą probe z jakąś żywicą poliestrową. Następnie opisz ile się skurczyły po dwóch tygodniach odlewy, jaką miały twardość i która łatwiej się kruszyła.

Reply to
kogutek
Loading thread data ...

Może też łaskawie przeczytasz jakie było pytanie i czy silikon się mieści w odpowiedzi.

Reply to
kogutek

wtrącę się w dyskusję - można gdzieś poczytać o technice spieniania żywicy proszkiem do pieczenia? Z szybkiego googlania nic ciekawego mi nie wynika. Najlepiej łopatologiczny opis typu: weź żywicę A, dodaj proszek B, zamieszaj, itd.

Reply to
ter_haar(wywalto)

Chroń nas Panie Boże przed takimi radami, bo z niewiedzą sami sobie poradzimy.

Wystarczy przejrzeć archiwum grupy, aby się dowiedzieć czym usunąć żywicę bez ruszenia zalanego układu. Sprawdziłem, trzy dni moczenia i pięknie schodzi.

Niektóre układy w ogóle przestaną działać po zalaniu. Zdecydowana większość układów zmieni swoje parametry - czasem na lepsze, czasem na gorsze.

Czyta się to jak reklamę wspaniałego produktu albo program partii politycznej zwanej cudownymi obiecywaczami. Żadnych konkretów, ale "na pewno" dobrze się później poczuję.

Co my bez takich rad moglibyśmy zrobić? K.

Reply to
John Smith

proszkiem do pieczenia? Z

typu: weź żywicę A,

utwardzaczem. Dosyp, ok. 1/4 objętości żywicy, talku, bieli cynkowej lub podobnego wypełniacza. Dosyp proszku do pieczenia. Ile musisz sam sprawdzić. Dokładnie wymieszaj i wstaw do rozgrzanego piekarnika. Jak małą ilość możesz podgrzać suszarką albo opalarką. Podobno niewielki dodatek butaprenu rozpuszczony w acetonie poprawia warunki spieniania. Ale nie sprawdzałem.

Reply to
kogutek

Masz rację z koniem nie będę się kopał.

Reply to
kogutek

Jachty od dluzszego czasu robi sie z poliestrowych (GRP) bo taniej.

To co mi sie podoba, to patent Waldka - zywica z korundem ;-) Za chu**steczke tego nie zeszlifujesz ;-)

Reply to
Jerry1111

hot air , schodzi jedna warstwa , druga itd.

mam kilka typow zywic i od temperatury kazda sie kruszy , jedynie te utwardzane termicznie moim zdaniem daja gwarancje , tylko wtedy uszkodza sie w pierwszej kolejnosci elementy

chcecie panowie scierac oznaczenia ukladow , prosze bardzo robimy test jedna osoba szlifuje uklad przesyla mi a ja pisze na grupe jego nazwe :) warunek osoba aktywna :)

Reply to
nenik

John Smith pisze:

To ja się podepnę z pytaniem: Czym? Bo pogooglałem, ale nie znalazłem.

Reply to
PH

Tu na grupie jest odpowiedź, kwasem mrówkowym. Ale uważaj, przyjazne dla człowieka toto nie jest. Praca wyłącznie pod wyciągiem i w ubraniu ochronnym. Innych środków nie podam, są jeszcze bardziej niebezpieczne.

Osobom które myślą o zabezpieczaniu własności intelektualnej, podpowiem tylko, że nie jest to skuteczny sposób. Zawsze znajdzie się metoda aby zdjąć zalewę. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Ok. Dzięki!

Reply to
PH

Zabezpieczenie układu przed kopiowaniem jest procesem równie twórczym, jak budowa samego układu. Ja (jeśli trzeba) stosuję cały szereg sztuczek, od technicznych po ekonomiczne.

W konstrukcjach tanich, wystarczy pamiętać o przepaleniu bezpieczników w uC. K.

Reply to
John Smith

Uszkodzone też ? :D

Mirek.

Reply to
Mirek

Na strukturze jest skrócony symbol scalaka. Można odczytać mikroskopem optycznym. K.

Reply to
John Smith

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.