[usb] must have

Reply to
identifikator: 20040501
Loading thread data ...

W dniu 2012-04-06 21:32 identifikator: 20040501 napisał(a):

"programowanie USB" to dosyć szeroki termin. Innych dokumentów potrzebujesz aby pogadać z HID z poziomu Windows 7, a innych aby zaimplementować tą klasę USB na procesorze AVR ze sprzętowym USB. Jeszcze innych aby zrobić USB samemu na FPGA.

Napisz dokładniej, o co chodzi. Czytanie samej specyfikacji USB jest z jednej strony nudne, a z drugiej czasochłonne. Przy czym może nie pomóc w twoim przypadku.

Reply to
Adam Dybkowski

Niedawno mi w ręce coś takiego wpadło:

Jan Axelson Usb Complete - Everything You Need To Develop Custom Usb Peripherals ISBN13 978-1-931448-03-1 ISBN10 1-931448-03-5 Wydanie III z 2005 roku, może być trochę mniej aktualne od strony PC, nie wiem czy są nowsze.

Nie miałem jeszcze czasu zapoznać się z całością, ale to co czytałem wygląda na całkiem nieźle napisane. Trochę już z USB pracowałem i z punktu widzenia średnio wdrożonego projektanta jest to bardzo dobrze napisane i objaśnione.

Z dokumentacji to oczywiście podstawowa dokumentacja z usb.org + dokumentacje klas. Czasem trzeba tam zajrzeć i innego wyjścia nie ma, ale tego sienie czyta, bo się zwyczajnie nie da.

Reply to
shg
Reply to
identifikator: 20040501

Ja byłem trochę rozczarowany. Dobra książka do poczytania i ogólnego zapoznania się z USB, ale ponad połowa to bzdety jak obsługiwać usb na windows, a mnie interesowała obsługa w urządzeniu. Z tego co pamiętam to więcej dowiedziałem się z USB In a Nutshell na Beyondlogic, niż z książki.

Od tego nie uciekniesz, ale dopiero jak zaczniesz się wgryzać w detale. Na początek lepiej wziąć coś łatwiej strawnego.

pzdr. j.

Reply to
Jacek Radzikowski

To co jest w USB in a Nutshell też jest w tej książce, ale racja, USB in a Nutshell jest bardziej przejrzyste jeżeli chodzi o zapoznanie się z podstawowymi mechanizmami. Krótko, zwięźle i treściwie. To jest zresztą pierwsza pozycja którą na temat USB przeczytałem i wciąż często tam zaglądam. W książce jest też sporo odpowiedzi na pytania, które zadawałem sobie w czasie tworzenia aplikacji (na µC). Nie ma ich w UiaN, a w specyfikacji trudno się tego doszukać. I to kwestie raczej fundamentalne. Dużo o windows dla jednych może być wadą, a dla innych zaletą. Teraz raczej mniej przydatne, zwłaszcza że jest libusb dla win, a programowanie przez windowsowe API trzeba by raczej zostawić do bardziej wydumanych aplikacji. Poza tą książką brakuje mi jeszcze czegoś, gdzie właśnie były by opisane rzeczy na pograniczu hardware i software.

Reply to
shg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.