Termometr 16 kana?ów - 230stopni

May 16, 2007 3 Replies

Witam, Poszukuję gotowego urządzenia lub elektronicznego wielokanałowego termometru do pomiaru temperatury płyty grzewczej /zgrzewanie wzmocnień tkanin/. Temperatura maksymalna to 230 stopni. Teraz używamy termopary i miernika elektronicznego, ale nie jest to dobre /punktowe/ rozwiązanie.



Być może lepsze byłyby termorezystory Pt-100 ? Chciałbym je przymocować do płyty z laminatu. Byłaby to taka płyta kontrolno- pomiarowa.



Pozdrawia Piotrek


Użytkownik snipped-for-privacy@yahoo.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@h2g2000hsg.googlegroups.com... Witam, Poszukuję gotowego urządzenia lub elektronicznego wielokanałowego termometru do pomiaru temperatury płyty grzewczej /zgrzewanie wzmocnień tkanin/. Temperatura maksymalna to 230 stopni. Teraz używamy termopary i miernika elektronicznego, ale nie jest to dobre /punktowe/ rozwiązanie.

Być może lepsze byłyby termorezystory Pt-100 ? Chciałbym je przymocować do płyty z laminatu. Byłaby to taka płyta kontrolno- pomiarowa.

16 x powiedzmy 50 zl to masz juz 800 zl. Lepiej (o ile oczywiscie zrozumialem dobrze Twoje inwencje ) puk porzadny pirometr czy jak to sie teraz tam nazywa - bedziesz mial i punktowy pimiar temp i usrednienie z wiekszych powierzchni.

wojtek

formatting link
CMMSMaszyna Golem OEE

Pirometr to dobry pomysł, ale taka płyta kontrolna też ma swoje zalety np. dane z takiego termometru łatwo archiwizować, pomiar zawsze wykonany w tym samym miejscu. Inny problem to trudność z pomiarem - szczelina pomiędzy płtyami nie jest duża.

Pozdrawia Piotr

Ogolnie to chyba podobnie dobre czujniki w tym zakresie temperatur. Wielkiego zysku z tego raczej nie bedziesz mial.

A na co narzekasz ? Bo cos mi sie wydaje ze dla ciebie to jakies cienkie czujniki bylyby najlepsze. Foliowe PT100 ?

Laminat bedzie mial problem z wytrzymaniem 230 st przez dluzszy czas. No i cyna tez :-)

J.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required