Stare procesory

Loading thread data ...

Zwykle stare procesory sa wlutowywane w plyte. Mam cos takiego i nawet lezy mi odlogiem pare sprawnych sztuk ;)

A po co to na co i za ile ?

Reply to
maximus

Zbieram takie zabytki

Reply to
chris

486 wlutowane w płytę? Nie spotkałem... 286 też nie. Jedyne z tych czasów wlutowywane w płytę to AMD 386 DX i SX - intelowe 386 były w podstawkach. [...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

mam: Intel NG80386SX-26 lutowany AMD N80L286-16/S lutowany AMD 386SX-40 lutowany

Reply to
chris

i jeszcze Harris CS80C286-16 lutowany

bardzo ciekawe okazy sa na:

formatting link

Reply to
chris

Uzytkownik "chris" snipped-for-privacy@wp.pl napisal w wiadomosci news:ci9gj6$ppp$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

na przyklad ja

formatting link
mam jeszcze dwie dzialajace plyty 286 jedna z nich na ukladach sredniej skali integracji (jest ogromna) Wlodek

Reply to
Wlodzimierz Wojtiu|

"cena przesyłki i pobrania prawie na pewno :-) przekroczy cenę towaru" no wlasnie w tym caly problem :-) a te dwie plyty to dokladnie z jakimi procesorami?

Reply to
chris

Hej,

486 DLC jesli wiesz co to za piekny twor byl plus chyba grafika (duuuza) plus zdaje sie kontroler dyskow (pisze zglowy wiec dokladnei nie pamietam ale cos kolo tego to jest :)))

Zainteresowanmy?

stclaus

Reply to
stclaus

to Cyrix ? a jaki zegar?

Reply to
chris
Reply to
invalid unparseable

Wiatm,

to procek 486 plus plyta 386 Texasa zegart chyba 40MHz musialbym wyszukac to i sprawdzic ....

stclaus

Reply to
stclaus

^^^^^^^^^^^^^^^

To jeszcze sprawdź, ile sztuk weszło na rynek...

Wyjątek.

Patrz <podkreślone>

Reply to
RoMan Mandziejewicz

formatting link
kolejny błąd statystyczny? mam też 286 i 386DX produkcji Amd i jedną płytę z miejscem ma 486SX/DX w obudowie PQFP. wychodzi na to, że w większości ,,starych płyt'' procesory mam wlutowane. tylko na dwóch mam podstawki (386 i wcześniej wspomniana 486). tylko po co się czepiać?

w.

Reply to
Wojtek Kaniewski

Oczywiście.

Uparty jak osioł - taż piszę, że 386 produkcji AMD były lutowane. Jako pierwsze pojawiły się lutowane 386SX16 MHz produkcji AMD a najwięcej natłuczono 386DX40 AMD.

Siedzę w tym od 1985 roku. Przez moje ręce przeszły setki komputerów. Piszę o zasadzie a zasada jest taka, jak napisałem: 88, 286, 386 i 486 intelowskie - podstawka. 386 AMD - lutowane. 486 AMD - teoretycznie miały być wersje do lutowania, ale żywego na oczy nie spotkałem - wszystko w podstawce aż do AMD486DX4-133-P75 (o to 'P75' była potężna afera między Intelem a AMD).

286 AMD - z samej zasady można było je lutować do płyt, bo miały obudowę uniwersalną - do podstawki i do lutowania. Jednak nigdy nie sprzedałem płyty z 286 lutowanym - zanim takie się pojawiły, już dawno handlowałem lepszymi maszynami. I bardzo śmieszyły mnie te 286/20 MHz AMD, które konkurowały na rynku z 386SX16 również AMD.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ta obudowa zasadniczo do podstawki sie tez nadaje :-)

J.

Reply to
J.F.

Dokładnie.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

I to szukanie odpowiedniej serii z działającym cache WriteBack :-)

Bo faktycznie miał. Przy znacznie niższej cenie.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ach, wspanialy procesor! Moj drugi. Wspominam go z sentymentem. Ludzie tlumaczyli ze P75, bo mial wydajnosc pentiawki. W sumie to AMD chcialo przytrzec nochala Intelowi, bo ich 486 konkuruje z Pentium, czyli 586. BTW, coz za porazka bylo Pentium 60 heheh. No a druga mysl dlaczego do cholery Intel robi kolejne 'Pentium' ktore jest juz odmiana Ntego x86. Cholerny marketing przeczy logice ;)

BartMan

Reply to
BartMan

spoko stronka, smieszne jest ze wiekszosc producentow wymiekla na poziomie 8088, 8086, czyli na robiegu. Z PC'towych procow, to chyba juz tylko Intel i AMD zostal, czy jest jeszcze jakis producent? BartMan

Reply to
BartMan

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.