rozjazd temp. DS18B20

Apr 22, 2004 3 Replies

Czy ktos spotkal sie z problemem samoistnego wzrostu temperatury odczytanego z czujnika DS18B20 ?



Odczyty prowadze co 1s (zasilanie 5V) i temperatura po wlaczeniu jest np.22stopnie a po 2 minutach 26stopnie.Jest to calkowicie powtarzalne.



Czy czujnik podgrzewa sie od czestych odczytow ?



Darekk


Dnia Thu, 22 Apr 2004 16:02:47 +0200, darek3759 snipped-for-privacy@tlen.pl napisał:

był chyba taki problem jak się za często odczytywało temperaturę, ale 1sps to jest mało. Sprawdź czy program odczytuje go napewno co sekundę, czy może wyświetla co sekundę, a odczytuje częściej.

Sprawdzalem oscyloskopem . Jest to taki cykl pelna sekunda >> odczyt >>

odpalenie przetwarzania >> czekanie do pelnej sekundy >> odczyt itd. Dodam , ze przy zailaniu z 3.3V tem rozjazd wynosil tylko 0.5stopnia. Czyli rozumiem, ze tak musi byc i nalezy zrezygnowac z tak czestych odczytow ? Co jaki czas go odczytywac ?

Darekk

Ja czytam co sekunde i nic mi sie nie rozjezdza, ale mialem bardzo podobny problem do Twojego , po wlaczeniu temperatura sobie rosla powoli nawet o pare stopni powyzej rzeczywistej, po calym dniu wertowania procedury odczytu , ustawien czyjnika i sposobu wyliczania temperatury okazalo sie ze czujnik przylutowany do sciezek wyprowadzajacych magistrale 1wire "podgrzewa sie" przez nozke masy ktora znajdowala sie calkiem niedaleko od nizle ciplego stabilizatora zasilania :) snipped-for-privacy@interia.pl

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required