Re: uzaleznienie

Poświęcenie dobra mniejszej wagi na rzecz dobra większej wagi. To > nie

> musi być od razu ludzkie życie.

Takimi argumentami to wypełnione są postępowania karno-skarbowe. Od razu śpieszę donieść że nie robią wrażenia na urzędnikach.

Reply to
Marek
Loading thread data ...

Osoba podpisana jako Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com w artykule <news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> pisze:

Marek, coś jeszcze dłubiesz przy tym gryzoniu? Bo miałbym parę uwag…

Cross+FUT: pl.news.czytniki

Reply to
Andrzej P. Wozniak

No jeśli stary laptop jeszcze odpali, bo na nim mam stare środowisko devel do tego... A co potrzeba?

Reply to
Marek

Osoba podpisana jako Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com w artykule <news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> pisze:

A choćby (w miarę) poprawne sortowanie wątków czy honorowanie FUT. Ale nie wiem, jak bardzo jesteś rozeznany w cudzym kodzie. Tak sobie testuję to cudo na tablecie i porównuję z Piaohong – wychodzi na to, że ten drugi ma lepiej rozwiązane podstawowe funkcje, za to brak mu wielu funkcji dodatkowych. Z kolei Groundhog ma funkcje dodatkowe, ale mało przydatne, kiedy w praktyce da się korzystać tylko z kilkunastu grup i przechowywać tylko bieżące wątki z ostatniego miesiąca.

Ponownie cross+FUT: pl.news.czytniki

Reply to
Andrzej P. Wozniak

Wątki to dość skomplikowana sprawa, kod jest trochę zagmatwany i tą kwestię odłożyłem na później. Kim jest ów FUT i jak się go honoruje? :)

Ale jak chcesz to zrealizować? Usuwać ściągnięte ale nie przeczytane posty po określonym czasie?

Reply to
Marek

Osoba podpisana jako Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com w artykule <news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> pisze:

Znajdź właściwą odpowiedź na właściwej grupie, to się dowiesz. ;-P

FUT: pl.news.czytniki

Reply to
Andrzej P. Wozniak

Followup-To.

Zobacz na tego posta:

Newsgroups: pl.misc.elektronika,pl.news.czytniki Followup-To: pl.news.czytniki

Oznacza to, że ten post jest wysłany na dwie grupy (pme i pnc), ale czytnik osoby, która na niego odpowie, powinien automatycznie wysłać odpowiedź tylko do grupy pnc (bo ta znajduje się w Followup-To). Andrzej twierdzi, że Groundhog tego nie robi (ignoruje Followup-To i wysyła odpowiedź na tę grupę lub te grupy, które są w Newsgroups posta, na którego się odpowiada).

Teraz, gdy klikam "Wyślij", pojawia mi się:

Your article: "Re: Groundhog" will be posted to the following newsgroups: pl.misc.elektronika pl.news.czytniki

You requested followups to your article to go to the following newsgroup: pl.news.czytniki

Reply to
Queequeg

Aaa ok, ta się do zrobić, w weekend spojrzę.

Reply to
Marek

Swoją drogą nie za bardzo rozumiem sensu takiej funkcji. Jeśli ktoś wysyła na kilka grup to honorowanie fut ograniczy odpowiedz tylko na jedną a to automatycznie izoluje użytkowników tamtych grup od dyskusji, po co tak? Mnie to osobiście irytuje że nie zobaczę odpowiedzi bo akurat nie subskrybuje grupy w fut.

Reply to
Marek

Osoba podpisana jako Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com w artykule <news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl> pisze:

FUT oznacza przeniesienie dyskusji w bardziej właściwe miejsce. Grupa pme nie jest właściwym miejscem dla dyskusji o czytnikach news. Czego tu nie rozumieć?

W tym momencie powinienem przenieść dyskusję na grupę pl.internet.pomoc, bo tam to było niejeden raz wyjaśniane (choć bardzo dawno temu), ale pozostanę przy wcześniejszych grupach, choć znowu zmienię temat, aby pokazać, z czym jeszcze Groundhog sobie nie radzi. ;-P

Oczywiście stare wyjaśnienia nadal są w tym samym miejscu w FAQ grupy pip:

formatting link

Przed rozpoczęciem dyskusji należałoby się zapoznać z netykietą.

Grupy z założenia są tematyczne, więc dyskusja na określony temat powinna się toczyć w obrębie _jednej_ grupy, ale nie zawsze tak jest.

  1. Często się zdarza, że w trakcie dyskusji wynika problem, który bez wątpienia powinien trafić na inną grupę. Wtedy nie należy się upierać przy kontynuowaniu off-topicu, tylko zmienić temat i przenieść podwątek na grupę właściwą.
  2. Dalej – ktoś może uważać, że jego temat może zainteresować dwie grupy, ale czyta tylko jedną. Wtedy wpisuje obie grupy we właściwe pole i wskazuje włąsną grupę do kontynuacji dyskusji. Typowy przykład - pytający nie wie, czy problem dotyczy sprzętu, czy systemu operacyjnego.
  3. Na koniec - ktoś może rozesłać formalne zawiadomienie do większej liczby grup dotyczące sprawy luźno związanej z ich tematyką, np. informację o zamiarze założenia nowej grupy czy prośbę o pomoc osobistą poza grupami. W pierwszym przypadku ustawia FUT na grupę najbardziej właściwą (czyli FUT: pl.news.nowe-grupy), w drugim przypadku – na własny adres emailowy (czyli FUT: poster), który musi być oczywiście poprawny.

W każdym przypadku zaleca się poinformowanie o zmianie miejsca dyskusji w treści, dotyczy to również ignorowania FUT.

Czyli ignorujesz osoby poirytowane dyskusją nie na temat na grupie pme, bo Twoja irytacja jest twojsza? Co (poza TL;DR) sądzą inni widząc wymuszoną przez Ciebie długą odpowiedź?

Jeśli jesteś faktycznie zainteresowany dyskusją, powinieneś docenić fakt, że odbędzie się ona w miejscu, gdzie mogą dołączyć osoby bardziej pomocne, które pme nie czytają.

Reply to
Andrzej P. Wozniak

Idea jest taka, że czasem dyskusja zbacza na temat właściwy dla innej grupy. Co złośliwsi czasem ustawiają FUT na pl.test, żeby mieć ostatnie słowo :)

Nie ma żadnego obowiązku honorowania FUT jak się uważa, że FUT jest niezasadny (i wtedy się pisze, że FUT ignored), ale wg mnie czytnik powinien poinformować użytkownika o FUT (i może dać wybór, czy honorować FUT, czy nie), choć nie wiem co na to RFC.

Dobrym zwyczajem przy crosspostach jest FUT na jedną z grup, tak żeby zainteresowani dyskusją mogli ją zasubskrybować i przejrzeć dyskusję tam...

Reply to
Queequeg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.