Re: kopiowanie elemntów miedzy bibliotekami w Eagle'u

Użytkownik "tom" snipped-for-privacy@spam.to.gdzie.indziej.poczta.onet.pl> napisał w

RTFM + FAQ co nowego w wersji > 4.09 P. PS maszcz szczęście, że nie skasowałem jeszcze tego co popełniłem niedawno, następnym razem będę odsyłał do archiwum. PS 2 czy jest tu ktoś kto prowadzi FAQ grupy? Może gdzieś to wrzućić? Unikniemy pytań w przyszłości.

************************ zaczynamy:
  1. otwierasz eagla
  2. wskazujesz bibliotekę
  3. prawy przycisk: open
  4. wyszukujesz package najbardziej zbliżony do tego, co chcesz
  5. korzystając z nowej opcji funkcji COPY (dokładny opis po wpisaniu komenty HELP COPY), kopiujesz package TA15A do np. TA15D, robisz to za pomocą komendy: COPY snipped-for-privacy@linear.lbr TA15D (kiedyś to się robiło za pomocą skryptów, ale jak da się łatwiej to nie ma sensu pisać o skryptach)
  6. masz gotową do poprawek obudowę, zmieniasz co chcesz, możesz zmienić grid jeśli jest inny rozstaw mnóżek, dodać PAD, zmienić opisy itd. Wszystkie zmiany parametrów, tekstu itd. robisz klikając w EDIT, CHANGE i wybierając parametr i jego wartość. Jeśli zmienisz to przed jakąś akcją, to w następnej będą użyte nowe parametry, jeśli masz już coś to po zmianie parametrów musisz kliknąć w część, którą chcesz zmienić, żeby dostała nowe parametry.
  7. poleceniem NAME możesz zmienić opis nowych PADów, które naniosłeś
  8. po zapisaniu masz gotową do użycia obudowę
  9. teraz pora na symbol, jeśli interesuje Cię nowy (to najłatwiej), wówczas otwierasz LIBRARY, SYMBOL, w pole NEW wpisujesz nazwę, dodajesz piny, opis itd i masz symbol. Jeśli chcesz modyfikować istniejący, to trzeba pobawić się skryptami.
****************************** Skrypty (jak widać jest sens pisania o nich):
  1. eksport: wybierasz File, Export, Script i podajesz nazwę pliki do którego ma eksportować dane biblioteki
  2. znajdujesz skrypt i otwierasz dowolnym edytorem tekstowym
  3. wyszukujesz interesujący Cię symbol poprzez szukanie frazy, w naszym przypadku TDA1562.sym. Definicja każdego symbolu, obudowy zaczyna się od słowa "Edit". Wywalasz wszystko** co nie dotyczy tego symbolu, przed i za definicją (jak obejrzesz zorientujesz się jaka jest zasada języka skryptowego)
  4. zmieniasz nazwę symbolu na taki jaki potrzebujesz, np. zamiast TDA1562.sym wpisujesz TDA1557.sym
**UWAGA: pamiętaj, żeby zostawić cały nagłówek skryptu, tzn. pierwsze kilkadziesiąt linii z opisem grid, layer itd. Generalnie wszystko do pierwszego wystąpienia słowa "Edit" musi zostać a potem interesujący Cię symbol.
  1. uruchamiasz skrypt poprzez File, Script i wybór skryptu.
  2. tak uzyskany, nowy symbol możesz zmieniać Podobnie można robić z device i package, ale jw. napisałem w nowej wersji można to robić inaczej.
****************************** Teraz pozostaje połączyć symbol z obudową:
  1. Library, Device w NEW wpisujesz TDA1557Q, zapyta się czy tworzyć nowy, mówisz ok.
  2. dodajesz ADD symbol do głownego okna. Uwaga na rozmieszczenie, najlepiej, żeby krzyżyk był na środku elementu, za niego podczas nanoszenia na schemat będziesz łapał
  3. następnie naciskając przycisk New (obok prefix) wybierasz z listy obudowę, tę którą stworzyłeś, czyli TA15D
  4. po dodaniu ustawiasz połaczenia pinów i padów przyciskiem Connect
  5. ustawiasz Prefix jakiego ma używać edytor do dodania numeru części, np US, czy T od tranzystor, potem z automatu będzie dodawał numerek Po zapisaniu biblioteki masz wszystko co nadaje się do zrobienia biblioteki. Polecam również helpa i sprawdzenie co to za opcje Variant, typ elementu Next, Request itd. Pozdrówka PS powyższy tekst możesz dowolnie wykorzystać, modyfikować i publikować z zaznaczeniem, że zaczęło się ode mnie :) Samezrp
Reply to
PK
Loading thread data ...

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.