Programatory PIC

Loading thread data ...

Dnia 28-10-2005 o 09:05:54 Praca CORADO snipped-for-privacy@corado.com.pl> napisał:

Ten drugi jest IMO świetny. To jedyny programator jaki znalazłem który obsługiwał PICa 18F4550 bez zbędnych ceregieli typu dokładanie plików z definicjami (mowa oczywiście w klasie budżetowej;).

Obydwa obsługują m.in. JDM-a, więc nie ma problemu.

Reply to
Ostry

Użytkownik Praca CORADO napisał:

Przede wszystkim żaden z nich nie programuje wszystkich układów. Lepszy wydaje się numer 2. Powinieneś najpierw wiedzieć, które układy będziesz programował. Możesz jeszcze kupić gotowy programator firmy AJPIC czy też JUPIC, nie pamiętam, krajowej firmy. Ale problem ten sam - niektóre typy procesorów. Za to tanio. Godnnym wskazania rozwiązaniem jest jedynie ICD2 który nie tylko programuje WSZYSTKIE procesory programowalne ISP, ale jest również sprzętowym debugerem, który obsługuje wszystkie nowsze modele procesorów. Zalety sa niemierzalne a oszczędność czasu ogromna.

Reply to
A.Grodecki
Reply to
Tomasz Bednarz

Praca CORADO napisał(a):

Jest ICD2 na

formatting link
, wyjąć schemat płytki z pdfa i robić ICD2 jeśli sie chce mieć obsługę wszystkich procków. Bo ten soft z tego drugiego linka obsługuje garstkę procków których akurat używał autor, bo pewnie potrzebował :-) ICD2 będzie nawet lepszy niż debugger CCSa który na pewno ma opóźnienie w aktualizacji softu do debugera. A jeśli komuś zależy żeby debugging (nie programowanie) szło szybciej to CCS podobno jest szybszy. Ale wystarczy ustawić mniej komórek do podglądu i ICD2 też pójdzie szybciej. Podobno klona CCSa też gdzieś jest w necie

A tak w ogóle mam do ICD2 płytki drukowane w wersji 1.1 do klona, z tej czeskiej strony, poprawione, wszędzie otwory w padach dla łatwiejszego wiercenia. Może jedynie te oporniki są troche kłopotliwe. MCP41010 można sobie podarować, wstawiłem próbkę i napięcie ustawia się na 10V, więc mam regulować regulator? :-) Zamiast tego scalaka wystarczy ustawić potencjometrem zwykłym napięcie na 13V.

Reply to
szlovak

Praca CORADO napisał(a):

ale jeśli chcesz zaprogramować tylko jakiś jeden procek to spokojnie starczy JDM w wersji z max232 lub najprostszej. Tylko że icprog działa dobrze tylko pod win98, pomimo tych sterowników dla win2000/xp nie działa dobrze w tych systemach, nie wiem jak ten drugi program. ICD2 można złozyć za kilka dych, mam nawet niepotrzebnego PIC16F877 którego z płytką korzystnie odstąpię. Koniec reklamy ;-)

Reply to
szlovak

dreda napisał(a):

czytac czytac i jeszcze raz czytac. Czeski mozna zrozumiec troche , ja nigdy sie nie uczyłem i dałem rade :-) W sumie są dwie możliwosci, albo wersja z pic16f877 lub z pic16f877A. jedyna roznica to procesor i nic wiecej. Do pierwszego hex jest w katalogu którymś w MPLABie, do drugiego (wersja pic16f877a) jest na stronie tej czeskiej. Wgrywa sie sam bootloader do pica za pomocą JDM i ICPROGa, MPLAB wgrywa pozniej soft zaleznie od typu procka jaki chcemy porgramowac/debugowac.

Reply to
szlovak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.