PCF8583 czy sie wiesza??

Witam. Czy komus zawiesil sie ten uklad?? Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomasz Sliwa
Loading thread data ...

Tak, jak kazdy uklad z i2c.

Mister

Reply to
Mister

dziwne. zu¿y³em kartony at24cXX i pcf 8583 i nigdy nic mi siê nie zawiesi³o.

PC

Reply to
Pablo C

Dnia Tue, 24 Feb 2004 12:35:58 +0100, Pablo C napisa³:

mi dziwnie dzia³a³ bez rezystorków podci±gaj±cych, ale z nimi wszytsko jest ok

--
PZDR
Przemek Kuchta
GG: 1231994
Reply to
Przemek Kuchta

zawiesi³o.

Kartony tzn. ile? A w jakim ¶rodowisku pracuj± twoje uk³ady?

Mister

Reply to
Mister

Urzadzenie ma byæ montowane na zewnatrz budynkow. Nie mam czasu na dokladne testy dzialania (jak zwykle na wczoraj :-)). Pierwszy raz stosuje tego PCFa i opieram sie tylko na dokumentacji. Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomasz Sliwa

dokladne

PCFa

Przy dobrze zaprojektowanej p³ytce nie powinno byæ z nim ¿adnych problemów. Moje spstrze¿enia s± takie: je¶li chcesz u¿ywaæ wyj¶cia INT do generowania impulsów 1Hz to radzê Ci odczytywaæ zegar po I2C synchronicznie z tym wyj¶ciem. Przy niesynchronicznym odczycie mog± zdarzyæ siê anomalia na wyj¶ciu INT (gubienie impulsów).

pozdrawiam Rafa³

Reply to
Rafa³ Szulc

Tomasz Sliwa wystuka³ :

1.dobrze zaprojektowane pcb = stabliny zegar 2 . nie bedzie na zewn±trz je¼dziæ temperaturowo ???

zibi

Reply to
Zibi W

Testuje urzadzenie w domq. Zegar jet mardzo stabilny... 2 dni i nie widze roznicy w sekundach z zegarem w kompie synchronizowanym przez neta.

Wlasnie tego sie obawiam. Nie mam tu zadnych doswiadczen.

Mala "jazda" temperaturowa jest dopuszczalna. Wazne, zeby sie nie wieszalo.

Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomasz Sliwa

Osoba podająca się za: Tomasz Sliwa przyczyniła się do uszczuplenia moich skromnych zasobów dyskowych ;-) wraz z kolejną wiadomością wysłaną

2004-02-24 08:40:

Od czasu do czasu się wiesza ale nie w trakcie normalnej pracy. Następuje to np. po zaniku napięcia i jego powrocie albo po zaprogramowaniu przez ISP procka, który z nim współpracuje(linie ISP nie są współdzielone z I2C). Układ zasilany z +5V przez jedną diodę Schottky'ego, bezpośrednio do nóg podłączony kondensator Goldcap 0,22F, rezystorów podciągających brak. Zwis można zlikwidować poprzez wyjęcie PCF-a z podstawki i zwarcie nóg kondensatora. Nie pamiętam, czy w wersji ostatecznej z rezystorami podciągającymi i podtrzymywaniem na dwócg ogniwach 1,5V również się wieszał.

Reply to
badworm

Osoba podająca się za: Gissbourne przyczyniła się do uszczuplenia moich skromnych zasobów dyskowych ;-) wraz z kolejną wiadomością wysłaną

2004-02-25 22:00:

Normalnie, tzn. tak jak to się robi w Bascomie ;-) Procedura odczytu i zapisu do PCF-a jest oparta na przykładzie dołączonym do programu.

Reply to
badworm

Pewnego dnia badworm przemówił ludzkim głosem:

Miałem (albo mam) podobny problem. Jeśli zasilanie padnie w trakcie transmisji to po włączeniu zasilania pcf chce ją kontynuować, a procesor zaczyna od początku. Dlatego wrzuciłem na początek programu wysyłanie stopu do PCF (dwukrotne dla pewności). Przez rok całość chodziła w miarę poprawnie, ale ostatnio znowu się zacięło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wysyłanie stopu i sprawdzanie czy układ odpowiada. Jeśli nie to znowu stop.... i tak do skutku.

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.