[OT] Profile z tworzywa

Szukam od dośc dawna wydawalo by się prostych rzeczy:

a) profilu z tworzywa o przekroju kwadratowym pełnym (raczej sztywnego)

7mm lub 8mm b) "ścianki bocznej" w postaci .. hmm płyty z tworzywa do cięcia, w granicach 1-1.5mm grubosci o powierzchni minimalnej 20/20cm, najlepiej znacznie wieksze

Kształtowniki z tworzywa zazwyczaj kończą się na "meblowych" które mi nie pasują bo na 99% będa puste w środku. Ja potrzebuje poskładac obudowę z tworzywa.

Obecnie mam poskładane częściowo z aluminiowych kształtowników i laminatu na scianki boczne. Ale chciałbym tworzywo bo alu jest kłopotliwe w cięciu.

Kto sprzedaje takie profile i "blachy" z tworzywa? Mogłby też docinać.

Nie znam się na tyle na tworzywach aby wiedzieć czego chce, ale chcę coś sztywnego choć łatwo nie pekającego. Dającego się nagwintować i wkręcić metalową śrubkę M3 - pare razy.

PS. Znalazłem wieki temu płyty tworzywa o róznej grubości. Tworzywo nazywało się chyba na H i miało 3 litery w nazwie, ale po tylu latch nie pamiętam poza tym że białe jest :) Mam je do dzisiaj - za miekkie, płyta o grubosci 1mm ma sztywnośc tektury. Za mało.

Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Zapewne chodzi o Hips czyli polistyren. Jest to jedno najtańszych tworzyw. Ze względu na łatwopalność i małą wytrzymałość nie polecam.

Skrzynki do liczników, bezpieczników wykonuje się z twardego PCV. Ten materiał daje się łatwo kleić i spawać. Niestety ma małą temperaturę mięknięcia.

Na obudowy urządzeń elektronicznych bardzo stosuje się ABS. Daje się kształtować na gorąco.

Jednym z najmocniejszych tworzyw i stosunkowo odpornych na "wysoką" temperaturę jest poliwęglan. Zwykle jest przezroczysty. Z niego możesz zrobić obudowę "wandaloodporną".

Jest jeszcze poliamid. Nadaje się do szczególne frezowania i toczenia.

Płyty ze wszystkich wymienionych materiałów bez problemu kupisz. Z drobnymi profilami będzie znacznie trudniej.

Paweł

Reply to
Pawel2420
[...]

Uciekł Ci polimetakrylan metylu...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Obudowa do urządzenia elektrycznego z palnego tworzywa ... Jakoś mi to nie pasuje.

Paweł

Reply to
Pawel2420

Dnia Sun, 03 Aug 2014 17:52:47 +0200, Pawel2420 napisał(a):

Ale polistyren tez jest palny. I poliweglan, i poliamid, i cala masa roznych tworzyw.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2014-08-03 18:04, J.F. pisze:

Polistyrenu między innymi ze względu na palność nie polecałem. Standardowy poliwęglan jest chyba samogasnący o klasie palności V2. Nie wiem jak dokładnie jest V2 ale urządzenia z obudowami z tworzywa o klasie V0 przechodzą badania LVD. Z pleksi chyba się to już nie uda.

Paweł

Reply to
Pawel2420

W dniu 2014-08-03 18:04, J.F. pisze:

Ale jest też cała masa uniepalniaczy do tworzyw.

Reply to
PeJot

W dniu 2014-08-03 16:26, Sebastian Biały pisze:

Zajrzyj na plastics.pl. Mają sporo oddziałów i przynajmniej u mnie daje się dogadać. Dobrze jest zadzwonić. Jeżeli lokalizacja IP jest dobra, to masz dość blisko na Krzywoustego.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Nie jest :) Urlop :)

Reply to
Sebastian Biały

No to musisz poszukać w swojej okolicy. Mam wrażenie, że każdy oddział ma własne zasady, szczególnie jak masz małe zamówienie.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

W dniu niedziela, 3 sierpnia 2014 16:26:55 UTC+2 użytkownik Sebastian Biały napisał:

Po ponad miesiącu odpisuję, ale może jeszcze się przyda: profile kwadratowe z (chyba) PVC, o przekroju 8 i 10mm kupisz w castoramie, na dziale budowlanym. Pytaj o listwy dystansowe do murowania klinkieru :)

Tamże są też sprzedawane arkusze plexi (przezroczystej, chyba mlecznobiała też bywa) oraz spienionego PVC. Niezbyt się to może nadaje (zwłaszcza ostatnie) na obudowy, ale może podpasuje.

Reply to
Jarek P.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.