Witam Czy moze mi ktos odpowiedzic na pytanie jak bedzie wygladal przebieg napiecia na rezystorze w szeregowym obwodzie RLC pradu stalego po zalaczeniu napiecia??
Obwod szeregowy RLC pradu stalego
Apr 18, 2005
8 Replies
Odpowiedź na skok jednostkowy - gasnąca oscylacja z f~f(RC) i stałą czasową wygasania drgań oraz zaniku składowej stałej zależną od dobroci Q.
Powitanko,
Na poczatku cos poplynie, czyli bedzie spadek na R. Potem C sie naladuje i koniec. Cewunia nie dopusci zeby za szybko naroslo, wiec pewnie bedzie cos takiego: /\_, ale ja juz spie prawie. Pozdroofka, Pawel Chorzempa
czy jestes testerem z Wolbr.... ??
To zależy od wartości elementów (dobroci obwodu). Możesz otrzymać odpowiedź aperiodyczną (to co napisał Paweł) lub oscylacyjną (odp. Jacka) :-)
Zbych snipped-for-privacy@onet.pl napisal nam:
Teoria Obwodow Szabatin Osiowski tom 1 i 2? Chyba tam kopalnia wiedzy dla zapalencow :-)) Ah... makabra jak dla mnie.
Tfuj, oczywiście LC :-) a nie RC
Czy przypadkiem opisuja taki uklad rownania rozniczkowe drugiego rzedu?
tak calkiem przypadkiem..
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required