[NTG]Program Terminal dla USB

Loading thread data ...

Krycha napisał(a):

A z jakim urządzeniem USB chcesz gadać? Bo za bardzo nie da się terminalem obsłużyć np. zewnętrznego dysku twardego, karty muzycznej czy joysticka. USB to nie RS232. Twój wymyślony program terminalowy musiałby wiedzieć, jak pogadać z danym urządzeniem. Albo chociaż (w najniższej warstwie) wysyłać dane przez jednego endpointa a odbierać z drugiego.

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Wygląda nieźle, tylko ta cena... :(

Reply to
antek
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Krycha napisał(a):

No to jeszcze napisz conieco o oprogramowaniu, które zapisujesz do procka. Tam jest uniwersalny podukład USB function, na którym możesz zrobić prawie dowolną klasę USB, którą potrzebujesz. Czyli procesor udaje np. klawiaturę czy joystick (USB HID) albo pendrive (USB Mass Storage) albo głośniki stereofoniczne albo konwerter USB-RS232 (ACM CDC). Jak wg Ciebie miałby wyglądać uniwersalny terminal obsługujący cokolwiek podłączanego przez USB?

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
identyfikator: 20040501

identyfikator: 20040501 napisał(a):

Jeżeli o testowanie chodzi to prawie każdy interfejs pecetowy obsługuje BusHound. Polecam zdecydowanie.

Reply to
Adam Dybkowski

Krycha napisał(a):

Trzeba było tak od razu napisać. W tym przypadku najprościej będzie w urządzeniu doczepić układ FT232R, który jest jednoukładowym konwerterem USB-RS232. Narobisz się 100x mniej niż stosując procesor z portem USB.

A jeżeli jednak chcesz USB w procesorze - to zaimplementuj klasę USB CDC ACM. Po utworzeniu odpowiedniego pliku .inf (nie trzeba pisać żadnych driverów, systemy takie jak Windows XP czy Linux mają standardowe) twoje urządzenie będzie widoczne w komputerze jak kolejny port COM. Natchnienie możesz czerpać np. z przykładowych kodów źródłowych systemu FreeRTOS (obsługa USB dla AT91SAM7S64).

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
identyfikator: 20040501

Krycha napisał(a):

Najpierw zajrzyj na stronę producenta

formatting link
a dopiero potem pytaj. Dla wszystkich układów produkowanych przez FTDI są dostępne gotowe sterowniki do wielu systemów (Windows, Linux, MacOS) więc nic samemu nie trzeba pisać. Ściągasz gotowy sterownik (w Linuxie wbudowany standardowo w kernel), instalujesz i już. Po podłączeniu przez USB układu FT232 pojawia się nowy wirtualny port COM. Obsługujesz go dowolnym programem terminalowym. Numer portu COM można zmienić w zakładce w Menadżerze urządzeń.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.