można

Użytkownik Megrims napisał:

Ten co padł prawidłowo pracuje już od 13V, możesz wstawić dowolny inny który da minimum 0,75A na wyjściu i będzie pracował przy napięciu które dostanie na wejściu (zmierz).

Reply to
AlexY
Loading thread data ...

No właśnie się zastanawiam czy na pewno. Niby ten oryginalny jest Low Quiescent Current... cokolwiek ma to znaczyć :)

Nie kupuje się takiego brzydala, jeżeli nie zwraca się uwagi na jakość dźwięku (cenę przemilczę). Skoro więc producent zastosował nietypowy, może był w tym jakiś głębszy sens i zamiana na popularny coś pogorszy? Nie za bardzo natomiast jest skąd oryginał wziąć. :(

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek N.

W dniu 2013-12-29 20:49, Megrims pisze:

Porównywałeś noty katalogowe?

Reply to
TOMASZEK

Użytkownik Irek N. napisał:

Znaczy że mało bierze prądu na swoje potrzeby

Zastosuj się do poprzedniej porady.

Reply to
AlexY

W dniu 2013-12-29 15:59, AlexY pisze:

Nie tak znowu mało. Z pdfa wynika, że 5mA. To prawie tyle samo co 7812. Jedynym problemem może być napięcie zasilające.

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

Kiedys pytałem o naprawę odtwarzacza CD Sphinx Myth. Dość egzotyczne urządzenie. Popsuł się w module zasilacza układ TL750M12C. Coś jak standardowe 7812 i tu mam pytanie. Czy zamiast tego TL750M12C mogę użyć zwykłego 7812, czy ten TL, który jest "low dropout voltage regulator" to coś specjalnego?

Reply to
Megrims

Megrims pisze tak:

Wstaw dwa LM2940-12V

Reply to
PiteR

W dniu 2013-12-29 20:49, Megrims pisze:

Z tego naprawdę się nie strzela. Wstaw cokolwiek typu 7812, olej tego od

-12v (jak działa) i będzie nadal bardzo dobrze.

To że producent coś wstawia, to wcale/nie zawsze znaczy że ma akurat jakiś techniczny sens - może po prostu w serii X produktów potrzebował stabilizator na 12v, i w którymś gdzieś wykonaniu - był potrzebny low-drouput, albo coś innego z tego układu (albo po prostu taki projekt zasilania miał jużgotowy) - i tak akurat jeden użył, to we wszystkich kolejnych projektach metodą kopiuj-wklej użył tego samego, by nie komplikować projektu (co nowe urządzenie - to nowa sekcja zasilania) ani dostaw części (taniej kupić kontener jednego typu, niż w tysiącach szt każdego układu innego, pozornie tańszego w detalu i bardziej dostępnego dla użytkownika końcowego).

Reply to
BartekK

W dniu 2013-12-29 05:52, TOMASZEK pisze:

formatting link
Na elektrolitach jest 14*1.4142 (około).

Myślę, że 7812 wystarczy. Ale tam jest taki motyw, że końcówka przedwzmacniacza jest zrobiona na AD711JN a potem na dwóch tranzystotach A1668 i C4382. I ta sekcja wymaga +/- 12V. Ponieważ obie te sekcje są zrobione na 2 oddzielnych uzwojeniach i 2 oddzielnych mostkach, to zamiast pary 7812 i 7912 jest 2x to samo.

Czy jest uzasadnione wymienić od razu drugi również? Tak, aby oba napięcia +12 i -12 były tak samo robione?

Reply to
Megrims

Użytkownik "Irek N." snipped-for-privacy@taki.tajny.jest> napisał w wiadomości news:l9p8ta$fji$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl...

może był w tym jakiś głębszy sens i zamiana na popularny coś pogorszy? Nie za bardzo natomiast jest skąd oryginał wziąć. :(

Zastosował nietypowy bo lepiej wygląda za te pieniądze ;-) A może mieć niższe szumy, może trochę inaczej reagować na skokowe zmiany obciążenia. A to się powinno* przekładać na zmiany brzmienia.

*Jednym się przekłada innym na szczęście nie ;-)
Reply to
Ukaniu

Użytkownik Paweł Pawłowicz napisał:

Widzisz, normalnie jest to minimum 10mA i już marketingowiec wymyślił nową etykietkę żeby zwiększyć sprzedaż. [..]

Reply to
AlexY

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.