moduł WIFI

Czy w Polsce można kupić coś takiego za rozsądne pieniądze ?

formatting link
Chodzi mi o moduł WIFI który można by zainstalować w mobilnym robocie i wykorzystać do sterowania i transmisji wideo. Czy dobrze widzę, że ten moduł do reszty układu podłączony jest jedynie za pomocą 4 pinów ? Gdzieś musi być przechowywana konfiguracja, piszą że konieczny jest slot na kartę SD to pewnie tam. Przydałaby się jakaś pełniejsza specyfikacja ...

ASZ

Reply to
Akond ze Skwak
Loading thread data ...

Już doczytałem ... To jest złącze USB.

Czyli w sumie ... WIFI na USB. Ale jak oni to podłączyli do kamery ?

AZS

Reply to
Akond ze Skwak

Użytkownik "Akond ze Skwak" snipped-for-privacy@ze.skwak napisał w wiadomości news:m3oi0r$ubb$ snipped-for-privacy@news.vectranet.pl...

Mam od kilku (nastu?) lat moduł WiFi dokładnie w formacie karty SD, który używałem do palma Acer. Widzę na allegro podobny, choć dłuższy niż SD do innego modelu palma.

formatting link
Na zdjęciach z linka pokazują prawdopodobnie kartę z ich interfejsem. Może raczej idź w kierunku odzyskania całego podzespołu z taniej kamery IP WiFi.

Reply to
t-1

W dniu 2014-11-09 22:05, t-1 pisze:

Jeśli robot będzie chodził na jakiejś linuksowej płytce, to chyba najprościej będzie zastosować zwykłą "kartę" WiFi na USB. Jeśli natomiast elektronika będzie wykonana od podstaw na jakimś MCU (STM32?), to oprogramowanie tego może być dość hmm... kłopotliwe.

Swoją drogą nie bez powodu w latających modelach stosuje się analogową transmisję wideo. Gdy spadnie SNR pojawiające się zakłócenia przybiorą formę ziarna na obrazie, który jednak zachowa jeszcze płynność i względną czytelność. Przy cyfrowej transmisji będziesz widział tylko kwadratowe abstrakcje na stopklatce sprzed kilku sekund...

Reply to
Atlantis

Poszukaj standardowej kamery WiFi z portem UART. Domyślnie jest on przewidziany do sterowania zewnętrzną obrotnicą ale można go użyć do dowolnego celu.

Paweł

Reply to
Pawel2420

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.