miniaturyzacja ;)

Loading thread data ...

W dniu 2016-06-25 o 21:52, PiteR pisze:

Jak to działa? Przechwytuje transmisję karta-bankomat? No bo chyba nie w czasie przelotu karty komunikuje się z chipem?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 25.06.2016 o 22:01, Robert Wańkowski pisze:

formatting link

Reply to
Kaczin

W dniu 2016-06-25 o 22:15, Kaczin pisze:

Ale tam napisał co jest, a nie jak działa.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

wyglada na to ze sczytuje pasek magnetyczny...

Reply to
Cezar

Będę teraz każdy bankomat szarpał!

Włodek

Reply to
invalid unparseable

W dniu sobota, 25 czerwca 2016 21:52:40 UTC+2 użytkownik PiteR napisał:

Na reddicie to analizowali :) Wyszło im że ten lolek sam sobie chyba reklame robi :) Niby taki mądry ale nakladki na klawirke to nie zdjął :) Tak więc mimo treści uznałem że to fake takie lekkie...

Reply to
sczygiel

W dniu 2016-06-26 o 01:00, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

a to nie działa tak że nakładka karte czyta, kamera filmuje pin i ktoś robi kopie ????

Reply to
tintin

On 2016-06-26 01:00, snipped-for-privacy@gmail.com wrote: (ciap)

Ale cholernie niebezpieczne (jako pomysł), ilu ludzi zauważy że typowy element bankomaty trochę "spuchł".

Włodek

Reply to
invalid unparseable

sczygiel pisze tak:

Mnie nie chodzi o to co ten lolek wyczynia. Powiedzcie mi tylko jak mały może być realnie w 2016r taki czytnik kart i czy mam nosić lupę ;)

a tu z Polski

formatting link

Reply to
PiteR

nie, nie musisz nosić lupy. Nic to nieda. Wyobraź sobie, że idziesz do normalnego sklepu, płacić kartą. Pani wybija kwotę na czytniku, podaje Ci go i prosi pin zielony. Wykonujesz polecenie. za chwile słyszysz pip pip pip - pani mówi że jest jakiś błąd, np połączenia z bankiem. Teraz sie zastanów, czy wkładałeś kartę do czytnika czy kopiarki karty bankomatowej? Pin też zostawiłeś..... Za pół roku giną Ci pieniądze z konta. czy będziesz pamiętał o nieudanej transakcji? ToMasz

Reply to
ToMasz

Akurat w tym przypadku elektronika jest najmniejszym problemem. Koszt wytworzenia plastikowej nakladki jest bardzo wysoki. To skomplikowany ksztalt i forma wtryskowa to kilkadziesiat tysiecy zlotych. I to blizej stu tysiecy niz piecdziesieciu. Do tego koniecznosc zdobycia albo dokumentacji oryginalnej czesci albo zdobycie czesci zeby stworzyc dokumentacje.

Reply to
Zenek Kapelinder

Ta konkretnie wygląda na oryginał. W momencie kiedy ją odlepia widać że nawet wzmocnienia plastiku (widoczne w migającym świetle) są praktycznie identyczne. Może tylko w wiekszy pierścień zainwestowali.

Zakładam więc że prędzej zajumali z dzialającego bankomatu niż bawili się w formy wtryskowe. Nawet jesli oryginal ma jakieś wzmocnienia wewnątrz to żaden problem je wyciąć. Obejrzałem to kiedyś, w rodzimym bankomacie, dość dokładnie i wydaje się że da się założyć jeden na drugi. Fail projektanta.

Reply to
Sebastian Biały

Musi byc wieksza bo sie nie da zalozyc zeby bardzo nie odstawalo. Wsadz dwie jednakowe szklani jedna w druga tak zeby srodkowa nie wystawala.

Reply to
Zenek Kapelinder

Wystawała, nieco wiekszy pierścień i po sprawie. Więszośc starych skimmerów *wystaje* a ja nie chodze do bankomatu z suwmiarką. Niektore wystają tak w oczywisty sposob ze już się z tym nie kryją:

formatting link

Reply to
Sebastian Biały

ToMasz pisze:

Chyba właśnie podałeś mi w jaki sposób sklonowano kartę kuzyna małżonki, pojechaliśmy po żarcie do chińczyka, próbował zapłacić kartą i tak jak piszesz - błąd połączenia, wygrzebałem gotówkę, zapłaciliśmy i pojechaliśmy, jakiś czas później opowiada że ktoś w USA użył jego karty na dość pokaźną kwotę, bank oddał mu kasę bo tego samego dnia była inna transakcja w zbyt krótkim czasie by dolecieć za wielką wodę.

Reply to
AlexY

Sun, 26 Jun 2016 06:24:11 -0700 (PDT) Zenek Kapelinder snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Nie żartuj, przecież teraz jest druk 3D. Zresztą, tak jak koledzy już napisali - penwnie wyrwali ten element z innego bankomatu i dorobili tylko pierścień - wystarczy do tego tokarka i kawałek plastiku czy duralu.

Reply to
__Maciek

W dniu 2016-06-27 o 11:56, __Maciek pisze:

A da się już "drukować 3D" z zielonkawego przezroczystego plastiku?

Swoją drogą, co za głupia nazwa "druk 3D". Od kilkudziesięciu lat takie urządzenia nazywały się OBRABIARKI STEROWANE NUMERYCZNIE. Nagle jakiś marketroid wymyślił sobie "druk 3D" i wszyscy jak głupi to powtarzają.

To samo przecież dotyczy następnego głupiego terminu: "Internet of Things". Telesterowanie to krótsza nazwa i bardziej rzeczowa.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

Am 27.06.2016 um 12:41 schrieb Tomasz Wójtowicz:

Tylko obrabiarka jakby obrabiała, tu coś urżnie, tam coś upilniczy. A drukarka drukuje, akurat w tym przypadku jest to bardzo dobry opis funkcji.

Waldek

Reply to
Waldemar

W dniu 2016-06-27 o 12:45, Waldemar pisze:

Chodzi ci o to, że "drukarka 3D" nalewa? To NAPAWARKA byłoby odpowiednim terminem.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.