mikrokontroler i port ethernet

intersuje mnie czy jest gdzies w sprzedazy modul, ktory moglbym podlaczyc do mikrokontrolera a ktory zapewnialby mi obsluge portu ethernet i stosu tcp ip, lub tylko sam ethernet.

Reply to
andrzej
Loading thread data ...

Jakby interesowalo Cie rozwiazanie niejednoukladowe to zajrzyj tutaj:

formatting link
Pozdrawiam Artur

Reply to
Artur

propox ma w sprzedazy rozne moduly;

Reply to
Q

Sam Ethernet załatwi np. scalak CS8900A (z jednej strony ma magistralę równoległą 8/16-bitową, z drugiej doczepiasz transformator i Ethernet). Inna sprawa to stos TCP/IP, łatwy do wciśnięcia w uC, który lubisz (np. ATmega128):

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Użytkownik andrzej napisał:

Dokładnie to co potrzebujesz, moduł =

formatting link
adamsi

Reply to
adamsi

Ja widzialem schematy kilku urzadzen opartych o CS8900A i jedno nawet popelnilem osobiscie:

formatting link
Jednak w Crystalu brakuje troche wewnetrznego RAMu (ma tylko 4,5KB czyli miejsce na 3 ramki ethernetowe) i to nieco ogranicza mozliwosci. Z tego co widze scalak Realteka ma w srodku 16KB RAMu co juz jest chyba iloscia zadowalajaca. A jak jest z porownaniem cen?

Reply to
Adam Dybkowski

On Tue, 27 Apr 2004 10:27:32 +0200, Adam Dybkowski snipped-for-privacy@amwaw.edu.pl> wrote: [.....]

W małych ilościach Realteka można kupić w Gammie od ręki po około

28PLN brutto. AFAIR Crystal w Memecu jest droższy, ale nie pamiętam w tej chwili dokładnej ceny. Sama kość jest w porządku, ale dokumentacja to badziew. Kiedyś straciłem sporo czasu rozpracowując parę niuansów. Poza tym Realtek wystawia sygnał IOCHRDY który może stanowić problem gdy podłączamy tą kość do uC szybkiego, ale nie posiadającego wejscia WAIT. Wiem że kolesie od Ethernuta mają z tym czasami problem.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

i o ile pamietam, to w trybie 8 bitowej magistrali mozna zapomniec o przerwaniach, trzeba robic polling :(

Reply to
Michal Baszynski .

No wiesz - koncowa cena kart z tym scalakiem to bylo 30 zl, wiec ile moze kosztowac sama kosc ? oczywiscie 100 tys szt loco Chiny :-(

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.