Matryca mono pod AVR

Loading thread data ...

To jest pelne VGA (640*480 pixeli)? Niesadze, zeby AVR sie wyrobil ze sterowaniem takiej matrycy. A juz na pewno nie z generowaniem w locie tekstu, wiec jakis SRAM i tak bedzie potrzebny.

Reply to
T.M.F.

In the darkest hour on Sat, 6 Jan 2007 19:28:05 +0100, Gibol <gibol@skrzynka_w_goglach.com> screamed:

Jeśli sobie sam nie napiszesz - zapomnij.

Reply to
Artur M. Piwko

Gibol napisał(a): [ciap]

co prawda jest to mono ale masz rozmiar VGA. Zewnętrznej pamięci to raczej na pewno będziesz potrzebował. I to tak ze 40 kB na sam obraz plus trochę na Twoje obrazki.

Używam 1/4 z tego (320x240) z AVRem i zegarem 20 MHz, poza tym że wyrzuca on obrazki na LCD to odbiera dane z PC po RSie. Jeszcze daje się wytrzymać pod warunkiem że AVR nic innego nie robi, ale żeby VGA? raczej będzie to upierdliwie mrygało. Zmień AVR na coś szybszego lub weź mniejszy wyświetlacz. Obsługa dla mono jest banalna.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Gibol napisał(a):

Polowka to 640x240 lub 320x480. 320x240 to 1/4 VGA. Na 1/4 VGA AVR sie ledwo wyrabia, z twoim wyswietlaczem zupelnie ledwo ledwo, bo wydaje sie, ze on ma 4-bitowe wejscie wyboru koloru szarosci. Podrzuc linka do datasheeta tego wyswietlacza. Robilem wyswietlanie na LCD mono 1/4 VGA, gdzie szarosci uzyskiwalem przez FRM. W sumie z drobnym osprzetem na zewnatrz (licznik pixeli z autoinkrementacja) moze i pelne VGA przy 20MHz AVR by pociagnal. Ale to taka gimnastyka, ze na skraju oplacalnosci, chyba tylko po to, zeby udowodnic, ze sie da:) Tak czy siak potrzebujesz kontroler z pamiecia SRAM, zeby na tym cos wyswietlic. W gammie stosowny kontroler w formie modulu kupisz za jakies

100zl. IMHO jesli chcesz sie tylko pobawic wyswietlaczem warto w to wejsc.
Reply to
T.M.F.

O LPT zapomnij, nie te czestotliwosci. Co masz na mysli piszac vesa?

Czyli ma tylko drivery linii, czyli nic. Czy wyswietlasz statyczny, czy dynamiczny obraz musisz ja dokladnie tak samo odswierzac. Niestety z tymi matrycami tak jest, sa tanie, ludzie sie napalaja, a potem dochodzi do nich, ze tak naprawde nie maja nic:)

Reply to
T.M.F.

Gibol napisał(a): [ciap]

bardzo prosto. W zewnętrznym RAMie trzymam treść obrazu a LCD jest podpięty do szyny danych (dokładnie to tylko do 4 bitów) i obsługiwany jak komórka pamięci zewnetrznej. Wszystko sprowadza się do przepisania z jednego miejsca w drugie z dodatkowym obsłużeniem linii sterujących.

W asemblerze to kilka linijek ale nie wiem po co Ci one ode mnie skoro masz inny wyświetlacz. W moim LCD wszystkiego jest 11 linii u Ciebie 18. Tak jak Ci radzi T.M.F., kup sobie jakiś gotowy kontroler. Mam wrażenie że nie wiesz jak to działa. Skoro AVR z zegarem 20 MHz nadaje się ledwo do 1/4 z tego, to teraz z kolei chcesz to obsłużyć przez LPT? Owszem da się nawet po LPT, tylko że obraz będzie bardzo krótko statyczny :-) To trochę tak jak z kineskopem niestety.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Zupelnie sie nie nadaje. Ma za malo przewodow, w dodatku nie przystosowanych do przesylania sygnalu cyfrowego. Trudno powiedziec jaka moze byc max odleglosc, zalezy od uzytego drivera i kabla. Sprobuj wykorzystac tasme z fast SCSI, od biedy ultra-ATA. Co drugi przewod do masy. Jak to dobrze zrobisz to pewnie z metr lub wiecej uda ci sie wyciagnac. Byc moze zajdzie koniecznosc dopasowania impedancji przewodu.

Reply to
T.M.F.
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

nie kazda karta ma zewnetrzny ramdac... a do zlacza prosciej, bo jest ustandaryzowane..

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.