Listwa zasilająca z filterem

Witam Posiadam w swoim mieszkaniu instalacę elektryczną 2 przewodową. Chciałbym zastosować do swojego komputera listwę z filtrem. W gniazdku bolec uziemiający jest połączony z przewodem neutralnym. Czy filtr będzi działać skutecznie? Czy ma znaczenie po której stronie znajduje sie przewód fazowy (w gniazdku).

Reply to
Marcin M
Loading thread data ...

Użytkownik "Marcin M" snipped-for-privacy@idea.net.pl> napisał w wiadomości news:br7v18$2r3$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Jeśli to porządna listwa z porządnym filtrem - będzie działać mniej skutecznie niz gdybyś miał normalne uziemienie. Jesli zas mówimy o popularnym badziewiu - wtedy ma to niewielkie znaczenie, taka listwa tak czy tak bardzo niewiele daje.

Powiedzmy, ze znaczenia to w zasadzie nie ma, ale dobrym zwyczajem jest, aby przewód fazowy był w lewej dziurce (w gniazdku ustawionym bolcem uziemiającym do góry).

J.

Reply to
Jarek P.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.