laser z DVD?

witam

pod ponizszym linkiem jest film w którym pokazano jak wydłubac z DVD laser, na tyle mocny ze zapala zapałke.

formatting link
Chciałbym zapytac czy to mozliwe, czy to mozna zrobic z CDromem bez DVD i czy do tego są potrzebne dodatkowe elementy( poza kablem bateriami i lutownicą..)

ToMasz

Reply to
ToMasz
Loading thread data ...

moze zle zasugerowałęm. Mam układ do regujacji zbieżności z takimi laserkami "wszystko po 4 złote" niestety ich trwałośc jest taka ze kazda regulacja wymaga ich wymiany. chetnie wydłubie z cdromu laser, o ile bedzie przynajmniej tak swiecił jak te za 4 złote...

ToMasz

Reply to
ToMasz

Witam Niestety laser z CD-ROMu jest duzo slabszy, a poza tym swieci w podczerwieni. Proponuje kupic zepsuta nagrywarke DVD 16x (czym szybsza tym mocniejszy laser). Ja za taka zaplacilem 5zl :) na Wroclawskiej gieldzie i wydlubalem laser, ktorego promien przepala czarny plastik:) Do zasilania wystarczy najzwyklejsze zrodlo pradowe ~250mA.

pozdrawiam BK

Reply to
Bartłomiej Kasiewicz

Z CD-ROMu laser świeci w podczerwieni, i jest cholernie słaby - niczego tym nie zapalisz. Te "mocne" lasery są w NAGRYWARKACH DVD - te dadzą radę przepalić czarną kartkę, ale nie wyobrażaj sobie zbyt wiele ;)

Reply to
piXelRider

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.